علیشیری : کشش پذیری بازار ایران عمده ترین دلایل حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران

علیشیری : کشش پذیری بازار ایران عمده ترین دلایل حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران
نهمین اجلاس سران ومدیران شرکت های نمونه وتاثیر گذار در صنعت واقتصاد کشور(ناپک) با هدف بررسی فرصت ها، توانمندیها و چالش ها وظرفیت های موجود در حوزه سرمایه گذاری، تولید وتوسعه اقتصادی با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیران ارشد بخش های دولتی وخصوصی،صاحبان صنایع و نمایندگان بخش های خصوصی ودولتی در محل سالن همایش های بین المللی صدا وسیما برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، دراین اجلاس علیشیری اعلام حمایت از برگزاری اجلاس ها وهمایش ها در راستای فعالیت های اقتصادی وتولیدی  گفت : که مناسب است فرصت بیشتری به فعالان اقتصادی وتولیدی جهت سخنرانی وارائه مطالب داده شود تا نسبت به ارائه دیدگاههای خود اقدام نمایند .


ارزیابی موفقیت شرکت ها با استفاده از مدل های مناسب تامین مالی
علیشیری  در عین حال خاطر نشان کرد : میزان موفقیت شرکت های برتر در حوزه تولید در خصوص استفاده بکار گیری از مدل های مناسب تامین مالی بعنوان یکی از شاخص های مهم ارزیابی می باشد .


 وی در ادامه افزود : صنایع پیشتاز همواره باید نقش تعیین کننده ای درجذب سرمایه گذاری خارجی وتوسعه اقتصادی کشورداشته  باشند و در عین حال  در عرصه اقتصاد خارجی نیزفعال عمل نمایند .


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، در ادامه با ارائه گزارشی  در خصوص  روشهای مختلف تامین مالی و برشمردن ویژگی های اصلی سرمایه گذاری خارجی مزایا و ضرورت سرمایه گذاری از منظر کلان وحاکمیتی ونیز خرد وشرکتی ، ضرورت تغییر ابزارها و منابع تامین مالی در اقتصاد ایران را تشریح نمود .


وی در این اجلاس با تشریح انواع روشهای سرمایه گذاری خارجی (سرمایه گذاری مستقیم خارجی ،ترتیبات قراردادی، سرمایه گذاری خارجی غیر سهمی و سرمایه گذاری درابزارها و داراییهای مالی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ) ویژگی های اصلی سرمایه گذاری خارجی را نیز تبیین و انگیزه های حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران را بر پایه 4 شاخص مهم منابع بازار، کارایی ودارائیهای راهبردی ارزیابی نمود.


تبدیل شرکای تجاری به شرکای سرمایه گذاری
معاون وزیر اقتصاد و امور اقتصادی و دارایی ، کشش پذیری بازار درایران ، دسترسی به نیروی کار ارزان وارتباط با شرکای تجاری محلی را از عمده ترین دلایل حضور سرمایه گذاران خارجی  دانست و تصریح کرد : تمایل سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت و برقراری ارتباط  با شرکای محلی باید بعنوان اولین عامل انگیزه حضور آنان در اقتصاد کشور تبدیل گردد.


علیشیری در ادامه با اشاره به نقش وتاثیر سرمایه گذاری خارجی در اقتصاد ملی از جمله تامین مالی بنگاههای داخلی، افزایش صادرات غیر نفتی، انتقال دانش فنی و اشتغالزایی در  کشور ، اظهار امیدواری کرد : برای دستیابی  به اهداف مهم اقتصادی در کشور  باید بتوانیم از استراتژی جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی به خوبی استفاده نماییم .


وی در تشریح این مدل یادآورشد: که باید با همکاری وزارت صنعت و معدن و تجارت الگوهای قابل عرضه ای مبتنی بر اولویت های توسعه صنعتی و تجارتی بعه همراه ارائه مشوق های ویژه ای تدارک شود تا با هدف سرمایه گذاری و جایگزینی واردات شرکای تجاری ایران را به سرمایه گذاری در کشور تشویق کنیم.


۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP