رییس اتاق ایران: علاقمندی شرکت های خارجی برای حضور در بازار ایران افزایش یافته است

رییس اتاق ایران: علاقمندی شرکت های خارجی برای حضور در بازار ایران افزایش یافته است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران از علاقه مندی بسیاری از شرکت های خارجی برای حضور در بازار ایران خبر داد.

غلامحسین شافعی افزود: هم اکنون انبوه تقاضاهای شرکت های خارجی برای سفر به ایران مطرح شده و این نشان می دهد که آنها به دنبال افزایش سهم خود از بازار بزرگ ایران هستند.

وی با بیان این که با توجه به توافقات ژنو آینده بسیار روشنی در انتظار اقتصاد ایران است، گفت: انتظار ما این است با تلاش های فعالان اقتصادی به تدریج رکود و تورم از اقتصاد ایران خارج شود.

شافعی اظهار داشت: رکود اقتصادی در کشور شکننده شده است و همه باید کمک کنند بتدریج با کاهش تورم، رونق بار دیگر به اقتصاد کشور بازگردد.

رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآور شد: در ماههای اخیر تورم در کشور کاهش پیدا کرده و امیدواریم با برنامه ریزی بجا ، دولت تدبیر و امید بتواند با اجرای برنامه های مناسب اقتصادی در بلندمدت، زمینه های خروج اقتصاد ملی را از رکود حاکم بر آن فراهم کند.

وی بر ارایه طرح های اقتصادی توسط دولت یازدهم تاکید کرد: ارایه برنامه های اقتصادی توسط دولت یازدهم آینده خوبی را در اقتصاد کشور رقم می زند و حضور شرکت های خارجی در طرح های اقتصادی و افزایش مبادلات تجاری و بازرگانی با آنها شرایط مناسبی را برای فعالان اقتصادی بوجود می آورد.

وی در خصوص ابلاغیه اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز یادآور شد: باید بخش های خصوصی و دولتی با همکاری و تعامل با یکدیگر زمینه ها را برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم کنند.

رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران تاکید کرد فرمان مقام معظم رهبری باید در اولویت کاری همه بخش ها و دستگاههای اجرایی ازجمله بخش خصوصی قرار گیرد، تا شاهد نتایج مطلوب و مثبتی در این زمینه باشیم.
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP