فرصت سرمایه‌گذاری برای همه سرمایه‌گذاران خارجی در چابهار مهیاست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت‌های دولت و مجلس فرصت سرمایه گذاری برای همه سرمایه گذاران خارجی در چابها مهیاست.به  گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از  ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان، جلیلی در کارگروه سرمایه گذاری با تجار چینی در چابهار افزود: حضور سرمایه گذاران چینی در ایران نشانگر پایداری ثبات و امنیت در سیستان و بلوچستان است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اظهار کرد: گام اول دولت برای توسعه سیستان و بلوچستان باید جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و بویژه شرکت‌های سرمایه گذار خارجی باشد.
جلیلی افزود: سیستان و بلوچستان منطقه‌ای سرشار از منابع طبیعی و گردشگری است که متاسفانه در چند سال اخیر به این استان کمتر توجه شده است.
وی احداث پالایشگاه نفت فوق سنگین چابهار را نوعی پتانسیل قوی استان در زمینه اکتشافات نفتی برشمرد و افزود: با احداث و راه اندازی این پالایشگاه علاوه بر صادرات مواد نفتی می‌توان زمینه اشتغال و توسعه استان را نیز فراهم کرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: باید فرصت سرمایه گذاری بصورت بلند مدت و کوتاه مدت در استان فراهم شود.
جلیلی تصریح کرد: رویکرد دولت در کشور جذب سرمایه گذاران خارجی است و این مهم در استان سیستان و بلوچستان باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
وی گفت: بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به قطب اقتصادی جنوب شرق کشور را دارد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۷:۲۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP