گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و هنگ کنگ بررسی شد

گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و هنگ کنگ بررسی شد
در دیدار مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی سازمان سرمایه گذاری با رییس سرمایه گذاری هنگ کنگ ، راههای گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی ، با اشاره به روابط دوستانه دو کشور بر ضرورت گسترش روابط بانکی فی مابین ، پیشنهاد یادداشت تفاهم همکاری بین بورسهای ایران و هنگ کنگ را مورد تأکید قرار داد.

قاسمی در ادامه اظهار داشت: در این دیدار گسترش مبادله اطلاعات در حوزه های سرمایه گذاری، خصوصی سازی ، برگزاری سمینارها و کارگاه های مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


این مقام مسئول به تسهیلات در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاران خارجی در راستای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی  اشاره و تصریح کرد: شرکت های خارجی می توانند در پروژه های سرمایه گذاری کشورمان مشارکت داشته باشند ،که این موضوع فرصت بسیار مناسبی است که شرکت های هنگ کنگی می توانند از آن استفاده کنند.


مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در عین حال روابط اقتصادی و تجاری ایران با هنگ کنگ را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: انتقال تجربیات موفق اقتصادی هنگ‌کنگ به ویژه درزمینه‌های بانکداری، فناوری اطلاعات و همچنین مبادلات علمی و فناوری به بخش‌های مربوطه در ایران می تواند در گسترش مناسبات دوجانبه سودمند باشد.


گالپین رئیس مؤسسه سرمایه گذاری هنگ کنگ ضمن استقبال از پیشنهادات مطروحه ،ایران را کشوری با ثبات اقتصادی بالا و فرصتهای سرمایه گذاری سودآور توصیف کرد که اطلاع رسانی کاملی توسط رسانه ها صورت نگرفته است.
وی در عین حال خواستار  تاسیس شرکت مشترک ایرانی -هنگ کنگی برای سرمایه گذاری مشترک در کشور ثالث شد.


لازم به ذکر است تحولات اخیر نشان می دهد که ایران و هنگ کنگ با درک اهمیت گسترش روابط دوجانبه، درصدد هستند این مناسبات را بیش از پیش گسترش دهند.

۲۶ مهر ۱۳۸۸ ۱۰:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP