مدل روابط اقتصادی ایران و چین باید اصلاح شود

مدل روابط اقتصادی ایران و چین باید اصلاح شود
ابولفضل کوده ئی سرپرست دفتر سرمایه گذاری خارجی درنشست همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری فیما بین ایران و چین که به میزبانی سازمان توسعه تجارت در تهران برگزار گردید، ضرورت تبدیل فرصت های تجاری به فرصت های سرمایه گذاری در کشور را مهم دانست و افزود:بر اساس آمارهای موجود و تعاملات صورت پذیرفته فیمابین دو کشور ایران و چین حاکی از برجسته بودن نقش های فعالیت های تجاری در مناسبات فیما بین است واین در صورتی است که ایران دارای پتانسیل های بالای سرمایه گذاری و بازار بزرگی است.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،در این نشست  کوده ئی مزایا و ویژگی های و پوشش های حمایتی قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی را بر شمرد.


کوده ئی با اشاره به مزیت های اقتصادی کشور از جمله:دارا بودن منابغ غنی هیدروکربنی، بر نقش بی بدیل وموقعیت استراتژیک کشور در منطقه بویژه در دسترسی به کشورهای قفقاز و آسیای مرکزی و بازار 300 میلیونی کشورهای همسایه تاکید کرد.


وی در ادامه افزود:سیاست و نگاه کشور به موضوع سرمایه گذاری خارجی، مشارکت سرمایه گذاران خارجی در تامین منابع مالی بین المللی، انتقال دانش فنی و مدیریتی، ایجاد اشتغال و توسعه دانش های نوین برای طرح های سرمایه گذاری می باشد.


سرپرست دفتر سرمایه گذاری خارجی در ادامه توضیحاتی پرامون ساختارهای شکل گرفته جهت اجرای قانون و حمایت های دولت از سرمایه گذاران خارجی، بویژه مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی و مراکز سرمایه گذاری در استان ها ارائه و افزود:مرکز خدمات سرمایه گذاری یک کانون واحد و در واقع یک پنجره واحد با حضور نمایندگان کلیه دستگاه های تخصصی و اجرائی جهت ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران از مرحله اطلاع رسانی و صدور مجوز تا حل و فصل کلیه مشکلات فراروی سرمایه گذاران خارجی در کشورمی باشد.


کوده ئی در عین حال خاطر نشان کرد: سایت فرصت های گذاری ایران به نشانی www.iio.irکه سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به سایت، در حوزه مورد علاقه خود فرصت مورد نظر را پیدا کرده و با صاحب طرح وارد مذاکره شوند.


کوده ئی اظهار امیدواری کرد در کنار برگزاری همایش های متعدد معرفی فرصت های سرمایه گذاری در چین و ایران ،شاهد حضور بیشتر سرمایه گذاری شرکت های چینی در ایران باشیم.


به گفته وی،در این راستا سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران بعنوان متولی امر سرمایه گذاری خارجی در کشور در صدد است تا با ارائه پیشنهادات و سیاستگذاری لازم، در راستای تشویق تبدیل فرصت های تجاری به فرصت های سرمایه گذاری گام بردارد تا از این محل برای کشور ارزش افزوده بیشتری در حوزه های اقتصادی ایجاد گردد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۱۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP