سرمایه گذاران اروپایی به خراسان شمالی رسیدند

سرمایه گذاران اروپایی به خراسان شمالی رسیدند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،مسوول نمایندگی وزارت خارجه در استان خراسان شمالی گفت: یک شرکت اروپایی برای ایجاد کارخانه ریل سازی در این استان اعلام آمادگی کرد.
 

مرتضی خسروی  اظهار کرد: در صورت توافق،این شرکت اروپایی سازنده ریل ، حدود400میلیون یورو معادل یک هزار و 600میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری می کند.

 

به گفته وی این شرکت توانایی سرمایه گذاری تا سقف یک میلیارد یورو را نیز در منطقه خواهد داشت.

وی اضافه کرد:نمایندگان ایرانی این شرکت سازنده ریل با تکنولوزی نوین در قطعه 110 متری که هم اکنون از خارج وارد ایران می شود، نشستی را در دفتر نمایندگی وزارتخارجه در استان با نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی، مدیران صنعت ، معدن و تجارت استان و مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری برگزار کردند که نتایج خوبی نیز به دنبال داشته است.

 

مسوول نمایندگی وزارت خارجه در استان خراسان شمالی گفت: در صورت عدم بروز مشکل در پرواز تهران- بجنورد ، مدیران عامل این شرکت اروپایی فردا جمعه 16 اسنفدماه به مرکز استان خراسان شمالی برای بررسی و توافقات اولیه سفر می کنند.

 

خسروی اظهار کرد: درحال حاضر کشورمان فاقد کارخانه ساخت ریل بوده و تمام امکانات ما در این بخش از خارج وارد می شود و ساخت قطعه 110 متری ریل در داخل کشور به معنای افزایش سرعت قطار تا سطح 200 کیلومتر است.


وی اضافه کرد: این کارخانه در صورتی که در استان خراسان شمالی ایجاد شود، می تواند تولیدات خود را به کشورهای آسیای میانه نیز صادر کند و ما با داشتن مرز 300 کیلومتری با ترکمنستان قابلیت خوبی در این بخش داریم.

 

وی افزود: علاوه بر آن منطقه ویژه اقتصادی استان در بجنورد در زمینی به مساحت بیش از 300 هکتار کلنگ زنی شده و زیرساخت های آن نیز در حال آماده شدن است که می تواند بهترین مکان برای ساخت کارخانه ریل از سوی این شرکت خارجی باشد.

 

 وی پایین بودن قیمت زمین، دستمزد، قرارگیری در جاده آسیایی، برخورداری از امکانات زیرساختی آب، برق و گاز، مخابرات، شروع عملیات راه آهن مشهد- بجنورد- گرگان را مهمترین مزیت ها برای سرمایه گذاری در استان خراسان شمالی دانست.


استان خراسان شمالی دارای 14 شهرک و نواحی صنعتی با حدود یک هزار هکتار اراضی صنعتی است که 154در آن واحد صنعتی با اعتبار یک هزار و 100 میلیارد ریال و اشتغال یک هزار و 300 نفر اشتغال دارند


 

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP