مدیر عامل شرکت ملی گاز: جذب سرمایه گذاری خارجی برای ساخت پالایشگاه و خطوط انتقال گاز

مدیر عامل شرکت ملی گاز: جذب سرمایه گذاری خارجی برای ساخت پالایشگاه و خطوط انتقال گاز
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،مدیر عامل شرکت ملی گاز با اشاره به برنامه این شرکت برای جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: تعدادی زیادی پالایشگاه، خطوط انتقال و ایستگاه های تقویت فشار باید در حوزه زیرساخت های شبکه سراسری گاز احداث شود که می توان برای اجرای آنها سرمایه های خارجی را جذب کرد.

حمیدرضا عراقی  اظهار داشت: فرصت ها و ظرفیت های فراوانی در شرکت ملی گاز برای جذب سرمایه گذاری خارجی وجود دارد.

 مدیرعامل شرکت ملی گاز افزود: به عنوان مثال، تعداد زیادی خطوط انتقال و ایستگاه های تقویت فشار باید در حوزه زیرساخت های شرکت ملی گاز احداث شود که می توان در آن بخش ها سرمایه های خارجی را جذب کرد.

 عراقی ادامه داد: شرکت ملی گاز در 10 سال آینده به 165 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید نیاز دارد، بنابراین باید به طور متوسط سالانه 16 میلیارد دلار در این شرکت سرمایه گذاری شود.


وی با بیان آنکه باید تنوع بخشی در صنعت گاز کشور انجام شود، خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی مصرف و تجارت بین المللی گاز نیز از حوزه های دیگری هستند که شرکت ملی گاز نیاز به سرمایه گذاری در این بخش دارد.

 

به گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز، در صورت افزایش تولید گاز در فازهای پارس جنوبی، شبکه زیرساختی و خطوط انتقال کافی برای توزیع و انتقال این گاز وجود ندارد و باید فکری برای حل این مشکل در آینده کرد.

 

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۴۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP