منابع خارجی به پروژه شبکه آبیاری قره سو و زرین گل اختصاص می یابد

منابع خارجی به پروژه شبکه آبیاری قره سو و زرین گل اختصاص می یابد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا، مدیرکل دفتر وام ها، مجامع و مؤسسات بین المللی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، از اختصاص منابع مالی خارجی در راه اندازی پروژه شبکه آبیاری ˈقره سوˈ و ˈزرین گلˈ در استان گلستان خبر داد.

بر اساس اعلام روز شنبه اداره کل امور اقتصاد و دارایی گلستان، ˈسعید خانی اوشانیˈ در همایش استانی ˈروش های تأمین منابع مالی، سرمایه گذاری خارجی و فاینانسˈ با بیان این که فرآیند تأمین مالی پروژه های متعددی تاکنون مطرح بوده است، گفت: پروژه مذکور یکی از پروژه هایی است که گزارش امکان سنجی آن تدارک و به منابع خارجی منعکس شده است.

 

به گفته وی در سال آینده پروژه شبکه آبیاری قره سو و زرین گل ارزیابی و موافقت نامه آن لازم الاجرا می شود که بتدریج می توان از تسهیلاتش استفاده کرد.

 

وی با بیان این که طرح های بخش های اقتصادی، پروژه های صنعتی، معدنی، کشاورزی و بهداشت و درمان می توانند از منابع مالی خارجی استفاده کنند، اظهار کرد: منابع مالی خارجی به دو دسته فاینانس ها و اعتبارات مؤسسات بین المللی مثل بانک توسعه اسلامی تقسیم می شوند.

 

همایش استانی ˈروش های تأمین منابع مالی، سرمایه گذاری خارجی و فاینانسˈ با حضور مدیران استانی، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان برگزار شد.

 

مدیرکل دفتر وام ها، مجامع و مؤسسات بین المللی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، هم چنین در نشست نشست تخصصی سرمایه گذاران با مدیران این سازمان، اتصال به منابع خارجی را مستلزم ارتقاء کیفیت و ثبت و ضبط اقدامات دانست و گفت: علاوه بر همه این موارد هزینه ها نیز باید در حد استانداردهای بین المللی باشد.

 

اوشانی با بیان این که منابع موجود خارجی هم خیلی زیاد نیست، تصریح کرد: مدیران علاوه بر این که باید به دنبال منابع مالی باشند باید یکپارچه نیز عمل کنند و به همراه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صورت گروهی در این کار قدم بردارند تا بتوانند با حمایت همه جانبه در توسعه استان سهیم باشند.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان نیز در این جلسه تعامل با سرمایه گذاران و مساعدت سازمان سرمایه گذاری را هدف عمده نشست مذکور عنوان کرد و گفت: امیدواریم خروجی این نشست پاسخی به ابهامات و مـوانع سرمایه گذاری سرمایه گذاران در استان باشد.

 

اوشانی  در ادامه به تشریح مأموریت ها و وظایف قانونی سازمان سرمایه گذاری در زمینه جذب سرمایه گذاری و انواع روش های سرمایه گذاری پرداخت.

 نشست تخصصی سرمایه گذاران با مدیران سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با حضور جمعی از سرمایه گذاران در سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار شد.

 


۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۷:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP