با تصویب 35 میلیون دلار طرح جدید سرمایه گذاری خارجی: آغاز سرمایه گذاری اتباع چینی در منطقه آزاد اروند

با تصویب 35 میلیون دلار طرح جدید سرمایه گذاری خارجی: آغاز سرمایه گذاری اتباع چینی در منطقه آزاد اروند
یکصدو هشتادو چهارمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای هیات سرمایه گذاری خارجی برگزار و طرح های جدید سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران علیشیری در حاشیه جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی اظهار داشت: در این جلسه 6 طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به ارزش معادل 35 میلیون دلار به همراه موارد دیگر مرتبط با طرح های سرمایه گذاری خارجی،مورد تصویب قرار گرفت.

 

اولین سرمایه گذای اتباع چینی در منطقه آزاد کلید خورد

 

علیشیری در ادامه افزود: اولین طرح اتباع چینی در منطقه آزاد اقتصادی اروند در استان خوزستان در طرح تولیدی صنعتی پارچه خام بنر تبلیغاتی با رقمی معادل 1/7 میلیون دلار به تصویب هیات سرمایه گذاری خارجی رسید.

 

رییس کل سازمان سرمایه گذاری با اشاره به توافق اخیر دو کشور در سند پایانی کمسیون اقتصادی مشترک دو کشور برای طراحی یک منطقه ویژه صنعتی چینی – ایرانی،افزود: این طرح اولین فعالیت شرکت های چینی در این منطقه است و با توجه به زیر ساخت های اقتصادی این منطقه، مجتمع صنعتی اروند با ظرفیت 650 هکتار می تواند میزبان مناسب سرمایه گذاران خارجی باشد.

 

 طرح های نیمه تمام کشور برای جذب سرمایه گذاری خارجی اقدام کنند

 

رییس کل سازمان سرمایه گذاری با اشاره به تصویب طرح تولید سیگارت فیلتر دار در استان آذربایجان غربی افزود: این پروژه توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی تا 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ولی بدلیل کمبود منابع  ونیاز به ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز طرح و با استفاده از شریک خارجی و با جذب سرمایه ای معادل 2/15 میلیون دلار موفق شدند نیازهای خودرا پوشش دهند و این پروژه به زودی با استقرار ماشین آلات عملیات تولیدی خویش را آغاز خواهد کرد.

 

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در حال حاضر قریب 15 هزار طرح نیمه تمام با پیشرفت بالای 20 درصدی در کشور وجود دارد که به تزریق منابع دارند،تصریح کرد: این دسته از طرح ها می توانند از ظرفیت های فنی – تخصصی و تکنولوژیک سرمایه گذاران خارجی  و همچنین تجهیز منابع از طریق آنان طرح های خود را وارد فاز عملیاتی کنند.

 

طرح های موجود برای گسترش و توسعه خود از سرمایه گذاری خارجی استفاده کنند

علیشیری با اشاره به تصویب طرح تولید گونی پروپلین ضد آب با رقم 2/3 میلیون دلار در استان اصفهان، گفت: این طرح  در سال 1377 به بهره برداری رسیده است و ظرفیت رسمی تولید آن سالیانه هزار تن است.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری  در عین حال خاطرنشان کرد: این پروژه برای طرح توسعه و گسترش خود برای پاسخگویی به نیازهای بازار و با استفاده از شریک خارجی خواهد توانست ظرفیت تولیدی خویش را تا صددرصد افزایش دهد و این یک مدل عملیاتی مطلوب برای بنگاههای موجود کشور برای تجهیز منابع جدید و طرح های گسترش خود خواهد بود.

 

لازم به ذکر است اعضای هیات سرمایه گذاری خارجی شامل معاون وزیر امور خارجه ، معاون معاونت راهبردی رییس جمهور ،معاون بانک مرکزی  و روسای اتاقهای بازرگانی و تعاون عضو می باشند و حسب مورد از دستگاههای ذیربط برای نشست در هیات برای رسیدگی به طرحهای بخشی دعوت به عمل می آید.

۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP