سرمایه‌گذاری خارجی اولویت‌ اصلی برای خروج صنعت خودرو از بحران

سرمایه‌گذاری خارجی اولویت‌ اصلی برای خروج صنعت خودرو از بحران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایسنا،عضو سابق هیات مدیره انجمن قطعهسازان ایران گفت: در شرایط فعلی سرمایهگذاری خارجی از اولویتهای اصلی برای خروج صنعت خودرو از بحران تولید است.


محسن رزمخواه  اظهار کرد: هماکنون بسیاری از شرکتهای خارجی مترصد سرمایهگذاری در صنعت خودروی ایران هستند.

وی با بیان اینکه با رفع کامل تحریمها شاهد هجوم شرکتهای خارجی به ایران خواهیم بود، خاطرنشان کرد: به دلیل ادامه بحران اقتصاد جهانی و به ویژه رکود در اقتصاد اروپا، شرکتهای مربوطه به شدت مشتاق رفع تحریم برای حضور در بازار ایران هستند.

عضو سابق هیات مدیره انجمن قطعهسازان ایران ادامه داد: امیدواریم دولت از هماکنون برنامهها و سیاستهایی را اتخاذ کند که حضور شرکتهای خارجی در ایران همراه با انتقال تکنولوژی و سرمایهگذاری باشد.

رزمخواه افزود: اما اینکه درهای کشور به روی کالاهای خارجی باز شده و اقدامی برای سرمایهگذاری خارجی در صنایع داخلی صورت نگیرد، کمکی به بهبود وضعیت فعلی نخواهد کرد.

وی با بیان این که در حال حاضر قطعهسازان با بحرانهای زیادی به ویژه کمبود نقدینگی و افت شدید تیراژ تولید مواجه هستند، تصریح کرد: امیدواریم که برنامههای حمایتی از صنعت خودرو نوشداروی بعد از مرگ سهراب نباشد.

۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP