در دیدار گروه دیپلماتیک ژنو با مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی: زمینه های همکاریهای اقتصادی و تجاری سوییس و ایران بررسی شد

در دیدار  گروه دیپلماتیک ژنو با مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی: زمینه های همکاریهای اقتصادی و تجاری سوییس و ایران بررسی شد
در دیدار مدیرکل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه گذاری با رئیس حلقه دیپلماتیک ژنو زمینه های همکاریهای فی مابین در حوزه های اقتصادی و تجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، صادق اکبری با اشاره به قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی کشورمان، اظهار داشت: با توجه به اینکه بحران مالی جهانی در  اکثرکشورهای جهان تأثیر منفی داشته است ولی بازار بورس و سرمایه گذاری ایران از این بحران کمترین تأثیر را پذیرفته و حتی در طول این مدت از رشد مناسبی برخوردار بوده است.


مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی با اشاره به مزیتهای استراتژیک و اقتصادی کشورمان و نزدیکی به  بازار300 میلیونی جمعیت کشورهای همسایه، یادآور شد: موافقتنامه های سه گانه اقتصادی "تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری" و همچنین  یادداشت تفاهم تشکیل کمیته مشترک سرمایه گذاری مشترک با بیش از 46 کشور جهان امضاء شده است .


اکبری با اشاره به سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی و روند خصوصی سازی در کشورمان، از شرکتهای سوئیسی جهت سرمایه گذاری در بورس کشور و مناقصات شرکتهای در حال واگذاری، دعوت کرد.
دکتر بلوم رئیس حلقه دیپلماتیک ژنو با اشاره به نقش مؤثر این نهاد به عنوان مشاور دولت سوئیس در برقراری روابط اقتصادی با سایر کشورها، تصریح کرد: هدف از این سفر، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری ایران در بخش های مختلف از جمله مخابرات ،نفت و گاز و پتروشیمی ،صنایع غذایی و غیره می باشد  .


رئیس حلقه دیپلماتیک ژنو در عین حال از تسهیلات اختصاص یافته در قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی برای سرمایه گذاران خارجی  ابراز خرسندی کرد و اطلاع رسانی فرصت سرمایه گذاری کشورمان برای سرمایه گذاران خارجی را خواستار شد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد ملتهای دو کشور شاهد ارتقای روابط اقتصادی دو کشور باشند. 

 

۲۸ مهر ۱۳۸۸ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP