سرمایه گذار چینی برای تولید شمش چدن در خوسف مجوز گرفت

سرمایه گذار چینی برای تولید شمش چدن در خوسف مجوز گرفت
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از روزنامه خراسان جنوبی،موافقت با فعالیت سرمایه گذار چینی برای تولید شمش چدن خوسف در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان اعلام شد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری در این جلسه گفت: سرمایه گذار خارجی پس از دریافت مجوز سرمایه گذاری خارجی زیرپوشش و حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت و مجوز سرمایه گذاری خارجی توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران امضاء خواهد شد.

مهندس«رضایی» با بیان این که دعوت هیئت های سرمایه گذاری خارجی و تحریک بر جذب آن ها از اولویت های استان است، افزود: در منطقه شهرک صنعتی شماره 2بیرجند(شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف) زیرساخت های مورد نیاز سرمایه گذاران فراهم است و امکان واگذاری زمین به سرمایه گذاران وجود دارد، با توجه به اینکه تاکنون واحدی دراین شهرک مستقر نشده است، می توانیم پروژه های نیمه سنگین را تعریف کنیم.

 مدیر کل و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان هم به ارائه گزارشی از اقدام های انجام شده در مورد پروژه تولید شمش چدن در استان پرداخت و گفت: سرمایه گذار چینی از حدود 3ماه پیش درخواست سرمایه گذاری در استان را مطرح و با پیگیری های انجام شده توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، سرمایه گذار نسبت به ثبت شرکت ایرانی با عنوان«چدن کویر خاوران» با100درصد سرمایه خارجی اقدام کرده است و درخواست صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی نیز به سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ارسال شده است که پس از بررسی توسط آن سازمان، برای رفع نواقص و تکمیل نهایی به سرمایه گذار اعلام شد. دکتر«رمضانی» ادامه داد: در این زمینه3جلسه کارشناسی و رسمی در مرکز خدمات سرمایه گذاری و فرمانداری خوسف به منظور بررسی زمین های پیشنهادی و نحوه تأمین زیرساخت های(آب، برق، گاز، راه دسترسی و...) برگزارشده است که در نهایت شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف با تایید همه دستگاه های مربوط انتخاب شد.

با توجه به اعلام نظر قبلی اداره کل حفاظت محیط زیست، استقرار پروژه براساس 100 هزار تن تولید شمش چدن در سال در شهرک صنعتی بدون مانع است و می تواند به عنوان مناسب ترین مکان احداث پروژه مطرح باشد و اجرای طرح های توسعه ای پروژه منوط به ارائه ارزیابی زیست محیطی توسط سرمایه گذار خواهد بود.

در این جلسه سرمایه گذار چینی هم گفت: ما در آینده به 50 هکتار زمین برای توسعه پروژه نیاز داریم و ظرفیت پروژه در مرحله اول 100 هزارتن و طی 5 سال به 800 هزار تا یک میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.

در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر بین مسئولان مربوط، در زمین شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف اجرای پروژه تولید شمش چدن مورد تصویب قرار گرفت و همه دستگاه های اجرایی موافقت خود را به منظور همکاری و مساعدت با سرمایه گذار برای اجرای پروژه در این منطقه اعلام کردند.

پس از پایان جلسه هم دو مجوز ریخته گری چدن خاکستری با ظرفیت 100هزار تن در سال و کک حرارتی با ظرفیت 50 هزارتن در سال توسط سازمان صنعت، معدن وتجارت استان برای سرمایه گذاران چینی صادر شد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP