دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور: انگیزه هموطنان مقیم خارج برای سرمایه گذاری افزایش یافته است

دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور:  انگیزه هموطنان مقیم خارج برای سرمایه گذاری افزایش یافته است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور گفت:رویکردهای دولت یازدهم موجب شده انگیزه و رغبت هموطنان مقیم خارج برای سرمایه گذاری در طرح های داخلی و مشارکت در توسعه کشور افزایش یابد.


سید جواد قوام شهیدی  درجمع خیرین مدرسه ساز هرمزگان افزود:در سفر اخیر رییس جمهوری به هرمزگان ،از سرمایه گذاران هرمزگانی مقیم خارج از کشور نیز دعوت شد و چهار نشست با آنان برگزار شد که این روند با دعوت از سرمایه گذاران مقیم خارج هر استان در سفرهای استانی هیات دولت ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد:در نشست با هرمزگانی های مقیم خارج از کشور برای مشارکت آنان در پروژه های داخلی توافق های خوبی به دست آمد که یکی از آنها موافقت برای تاسیس بانک خصوصی برای فعالیت های تخصصی دریامحور است.

قوام شهیدی ادامه داد:در تمام نشست های یاد شده ،هرمزگانی های مقیم خارج از ایران بر افزایش تمایل برای مشارکت در پروژه های بزرگ داخلی تاکید کردند.

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور مدرسه سازی را یکی از مهمترین جلوه های مشارکت بدون چشمداشت ایرانیان خارج از کشور در روند توسعه فرهنگی و آموزشی و علمی کشور دانست و اضافه کرد:بر اساس گزارش های ارائه شده ،از 620 خیر مدرسه ساز هرمزگان 400خیر ،مقیم خارج از کشور هستند که این بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره امیدواری جدیدی که در دولت یازدهم برای ایرانیان خارج از کشور به وجود آمده بر ضرورت گسترش این ارتباط دو سویه تاکید کرد.
۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP