قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران خبر داد: حضور۱۰ هیئت اقتصادی خارجی در اردبیل

قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران خبر داد:  حضور۱۰ هیئت اقتصادی خارجی در اردبیل
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم،قائم مقام خانه صنعت و معدن گفت: سال آینده شاهد پذیرش ۱۰هیئت اقتصادی در اردبیل هستیم که شامل هیئت تجاری آذربایجان، عراق، ترکیه، گرجستان، ترکمنستان، روسیه و داغستان است.

 حسین پیرمؤذن 
در جلسه تدوین برنامه ها و اهداف راهبردی اتاق بازرگانی اردبیل در سال آینده، اظهار کرد: ما در تلاش هستیم تا در کنار تقویت زیرساخت ها، بنیان اقتصادی و تولید ملی را برای رسیدن کشور به استقلال اقتصادی جزو برنامه ها و اهداف اصلی قرار دهیم.

قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران تلاش درجهت تأمین امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری، تصمیم گیری و تدبیر لازم و برنامه ریزی برای خنثی کردن و یا کم اثر جلوه دادن پیامدهای تحریم های اقتصادی را از اهداف و برنامه های جدی خانه صنعت و معدن  در سال آینده بیان کرد.

پیرمؤذن با بیان اینکه نقش مشاوره و پیگیری مطالبات بخش خصوصی در کنار ارتباط مستمر و تنگاتنگ با قوای 3گانه ضروری است، افزود: حضور فعال و مؤثر در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها و افزایش قدرت چانه زنی بخش خصوصی در سطح استانی و ملی جزو اهداف و برنامه ریزی های کلان این اتاق است.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل با تشریح اینکه ضرورت اجرایی شدن قانون مستمر بهبود فضای کسب و کار یک نیاز جدی و فوری است، گفت: این کار با اصلاح دیدگاه بخش دولتی به بخش خصوصی و ارائه پیشنهادات و راهکارهای عملی با هدف اصلاح قوانین دست و پاگیر در فعالیت های اقتصادی و تولیدی امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: انتظار می رود پیگیری جدی برای اجرای عدالت در توزیع امکانات و تسهیلات در مسیر توسعه متوازن و عادلانه اتفاق بیفتد که ما این کار را با تداوم جلسات گفت و گوی دولت و بخش خصوصی پیگیری می کنیم.

قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران با بیان اهمیت گسترش روابط اقتصادی با کشورهای خارجی و شناسایی بازارهای هدف صادرات غیرنفتی، بیان کرد: در سال آینده ما شاهد پذیرش 10 هیئت در استان می شویم که شامل هیئت تجاری آذربایجان، کردستان عراق، شهرهای وان و بورسای ترکیه، گرجستان، ترکمنستان، روسیه و داغستان است که با حضور در اردبیل بیشتر با مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری آشنا می شوند.

پیرمؤذن تشریح کرد: بازدید از واحدهای تولیدی و مراکز اقتصادی با هدف بررسی مشکلات کمک به تسهیل فرایند تجارت و صادرات در استان و ارتقای توان اتاق در ارائه خدمات به اعضا می تواند نتایج مثبت و سازنده را به همراه داشته باشد.

وی اظهار کرد: سعی می کنیم در سال آینده با صدور کارت بازرگانی تسهیل ایجاد کرده و کمیسیون های تخصصی اتاق نیز را ه اندازی شود و در کنار آن به تأسیس تشکل ها و اتحادیه های تولیدی و اقتصادی همت می کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: پیشنهاد راه اندازی واحد دانشگاه علمی، کاربردی اتاق اردبیل به مسئولان امر داده شده که امیدواریم در این زمینه یک حرکت جدی و مؤثر را شاهد باشیم.

۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP