وزارت امور خارجه از رونق سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد ارس حمایت می کند

وزارت امور خارجه از رونق سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد ارس حمایت می کند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه گفت: این وزارتخانه با توسعه روابط سیاسی از رونق سرمایه گذاری خارجی و فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد ارس حمایت می کند.

ابراهیم رحیم پور در نشستی با مدیران این منطقه در جلفا، فعالیت های اقتصادی انجام شده در ارس را نشانگر ظرفیت های منطقه دانست و افزود: باید تلاش بیشتری برای توسعه فعالیت های اقتصادی در مرزها انجام شود.

 وی همچنین از سفر رییس جمهوری آذربایجان به تهران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: توسعه روابط اقتصادی تهران - باکو با اجرای طرح های مشترک در منطقه آزاد ارس در دستور کار است.

 

رحیم پور اظهارکرد: فضای مثبت پیش روی ایران در ارتباط با منطقه و جهان، این فرصت را در اختیار منطقه آزاد ارس قرار می دهد که با وجود توانمندی ها از این تحولات بهره های کافی را ببرد.

وی گفت: ارس منطقه مستعدی برای رونق اقتصادی است و در شرایط کنونی که ایران اجازه ورود به اتباع نخجوان را بدون روادید داده است، منافع خوبی عاید مردم و منطقه می شود.

 معاون وزیر امور خارجه با اشاره به دیدار روز گذشته وزیر امور خارجه کشورمان با همتایان ترکیه و جمهوری آذربایجان خود اظهار امیدواری کرد: قسمت هایی از تعهدات این دیدار سه جانبه در سال جاری میلادی عملیاتی شود.

 با حضور معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه، سرکنسول ایران در جمهوری خودمختار نخجوان و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس مسایل و مشکلات مرزی و مباحث اقتصادی و سرمایه گذاری در این منطقه آزاد بررسی شد.

 منطقه آزاد ارس با وسعت 51 هزار هکتار در شمال غرب کشور هم مرز با کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان است.

 


۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP