جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه کردستان یک اولویت است

جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه کردستان یک اولویت است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،استاندار کردستان گفت: فراهم کردن شرایط سرمایه گذاری و تشویق صاحبان سرمایه از سوی اعضای اتاق بازرگانی و مسوولین استان باید در اولویت کاری قرار گیرد.

 عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی با دولت افزود: رشد و توسعه اقتصادی کردستان نیازمند سرمایه گذاری بیشتیر است و فراهم کردن این بستر وظیفه مسوولین و فعالان بخش خصوصی استان است.

 

وی پیگیری موضوع های سرمایه گذاری در استان را بسیار حایز اهمیت خواند و بر تشکیل کارگروه های تخصصی در این زمینه تاکید کرد.

 استاندار کردستان در ادامه خواستار تشکیل کارگروه بخش کشاورزی و منابع طبیعی با مسوولیت رییس سازمان، کارگروه صنعت، معدن و تجارت و کارگروه تجارت و خدمات با مسوولیت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شد.


وی خواستار مشارکت بیش از پیش سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه استان شد و تصریح کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی استان لازم است سرمایه گذاران بیشتری را در سطح کشور جذب کرده تا موانع و مشکلات موجود در بخش سرمایه گذاری برطرف شود.

 

زاهدی نقش اتاق بازرگانی را در تدوین بانک اطلاعلاتی فعالان اقتصادی بسیار مهم خواند و بر توجه هر چه بیشتر به این مهم تاکید کرد.

 

استاندار کردستان از تفاوت آمار ارائه شده توسط بخش خصوصی و دولتی انتقاد و تاکید کرد: باید جلسه برای همسان سازی این آمار تشکیل شده و توجه به این مهم بیشتر صورت گیرد تا دچار اختلاف در آمارها نشویم.

 

وی در بخشی از صحبت های خود به وضعیت معادن استان اشاره کرد و افزود: کردستان در این زمینه یکی از استان های غنی کشور است که باید با برنامه ریزی و مدیریت صحیح آن شرایط رشد و توسعه اقتصادی را در منطقه فراهم کنیم.

 

وی ایجاد اشتغال را در بخش معادن بسیار مهم خواند و افزود: برای تحقق این امر معادن استان باید با اولویت فراوری در داخل استان واگذار شود و خام فروشی به صورت کامل ممنوع شود.

 

به گفته وی سرمایه گذاران بخش خصوصی باید در بحث قوانین و مقررات پیشنهادهای اصلاحی ارائه دهند.

 

وی با انتقاد از برخی از بانک ها در زمینه عدم ارایه خدمات ارزی گفت: شعبی از بانک ها که خدمات ارزی نمی دهند نباید تابلوی ارزی داشته باشند.

 

وی در پایان بر حضور همه اعضای اصلی اتاق در جلسات مهم استانی تاکید کرد و گفت: همه اعضای اصلی اتاق باید در جلسات مهم اقتصادی حضور داشته باشند تا در جریان برنامه ها و اولویت های استان قرار بگیرند.

 

۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP