پیش آزمون مجازی دوره آموزشی جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی برگزار شد

پیش آزمون مجازی دوره آموزشی جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،پیش آزمون مجازی دوره آموزشی ˈتشویق و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجیˈ، از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در گرگان برگزار شد.

این پیش آزمون با هدف سطح بندی شرکت کنندگان برای حضور در دوره آموزشی تشویق و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی سطح یک، با حضور مدیرکل، معاونین و کارکنان حوزه معاونت اقتصادی گلستان به صورت مجازی، روز یکشنبه در اداره کل امور اقتصادی و دارایی گلستان اجرا شد.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان هدف از برگزاری دوره آموزشی تشویق و جذب سرمایه گذاری خارجی را شناخت مبانی قانونی، شرح وظایف و مسئولیت های مراکز خدمات سرمایه گذاری خارجی دانست.

 

ˈداود طبرساˈ گفت: مأموریت ها، اختیارات و وظایف قانونی مراکز خدمات سرمایه گذاری استان ها، مأموریت ها و وظایف قانونی سازمان سرمایه گذاری در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی، بخشی از سرفصل های آموزشی در این دوره است.

 

وی افزود: هم چنین احکام و تکالیف قانونی و چگونگی راه اندازی و فعالیت سامانه الکترونیکی مراکز سرمایه گذاری خارجی استان ها از دیگر سرفصل هاست.

 

بر اساس اعلام اداره کل امور اقتصادی و دارایی گلستان مجوز 130 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی برای شرکت پژوهان پلاست گرگان و شرکت فولاد رضوان گلستان صادر شده است.

 

به استناد آمارهای سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، استان گلستان تا قبل از سال 2012 در جذب سرمایه گذاری خارجی توفیقی نداشت ولی در همان سال رتبه هفتم در جذب سرمایه گذاری خارجی بدون نفت و گاز با رقمی بالغ بر 55 میلیون دلار را کسب کرد.

 

اکنون نیز بر اساس آخرین رتبه بندی سازمان سرمایه گذاری خارجی، گلستان در بین 31 استان رتبه 18 کشوری را دارد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP