مشیری عنوان کرد: سرمایه گذاری در قشم حمایت ویژه می شود

مشیری عنوان کرد: سرمایه گذاری در قشم حمایت ویژه می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: میدان تلاش و فعالیت های اقتصادی در قشم برای تمامی سرمایه گذاران اعم از داخلی و خارجی مهیا شده و از فعالان اقتصادی بصورت ویژه و همه جانبه حمایت می شود.

شهریار مشیری افزود: با قطع دست دلالان و مفسدان اقتصادی شرایط ویژه ای در حوزه فعالیت های اقتصادی در این منطقه ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید منافع اداری، مالی و سیاسی قشم از دست عده ای معدود خارج و به مردم، دولت و نظام جمهوری اسلامی برگردانده شده و سیر فعالیت های اقتصادی در این منطقه بر روی اصول و روال طبیعی قرار گرفته است.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، تحولات صورت گرفته در قشم بطورحتم باعث ناراحتی و دلخوری برخی شده اما برای ما مهم این است که سرمایه گذارمی تواند طی یک روز شرکت خود را در قشم به ثبت برساند و از طریق پنجره واحد، اطلاعات و تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: با ایجاد نظم در بنادر و کل منطقه آزاد قشم در پی آنیم تا با ارائه راهکارهای عملیاتی و در کمترین زمان ممکن، رضایت مراجعه کنندگان در حوزه های مختلف صنعتی، بازرگانی و خدماتی و موارد دیگر را جلب کنیم.

 مشیری خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که قشم در آینده نه چندان دور به یک منطقه آزاد حقیقی همانند میلان ایتالیا و حداقل جبل علی امارات تبدیل شود.

وی همچنین از ایجاد یک کارخانه عظیم تولید فولاد در این منطقه با آلیاژ مخصوص و از طریق سرمایه گذاری خارجی به صورت کنسرسیومی از چند کشور اروپایی خبر داد.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم با انتقاد از شیوه فعالیت های اقتصادی در این منطقه و مغایرت آن با دیگر مناطق آزاد جهان یادآور شد: متاسفانه سیستم بندری و ورود کالا به جزیره قشم در حد و اندازه های پیله وری بوده و با موازین تجارت مدرن مطابقت ندارد.

به گفته وی، در قشم نقش و جایگاه وارد کنندگان عمده کالا با خرده فروشان و مغازه داران درهم آمیخته شده درصورتی که باید از طریق بازتعریف دوباره موضوع استفاده از کارت بازرگانی، فعالیت فعالان اقتصادی ساناندهی شود.

وی در ادامه با اشاره به کسب بیش از 70 درصد درآمد سازمان منطقه آزاد قشم از محل فروش زمین طی دوره های قبلی اداره این سازمان، بیان داشت: طی چند ماه گذشته درآمدهای سازمان منطقه آزاد قشم بدون فروش حتی یک سانتی متر زمین تامین شده و این نشان از حرکت مدیریت شده صحیح در این منطقه دارد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر نقش توسعه بنادر و اسکله ها به عنوان یک زیرساخت مهم اقتصادی تاکید کرد و گفت: بندر و اسکله بهمن قشم سال 93 با اختصاص 370 میلیارد ریال اعتبار با هدف ارائه خدمات استاندارد در حوزه تخلیه و بارگیری کالای بازرگانان توسعه می یابد.

به گفته وی، اسکله بهمن قشم با عملیات لایروبی، توسعه و ایجاد رمپ های مناسب پهلوگیری و همچنین ساماندهی انبارها به یک اسکله مهم حمل و نقل و تخلیه و بارگیری کالا در سال 93 تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت های اقتصادی از طریق بندر بهمن بیان داشت: فعالیت های بازرگانی باید براساس روند حقیقی در این بندر انجام شود و میزان بار هر بازرگان حداقل به یک کانتینر برسد.

 مشیری گفت: برای تبدیل قشم به یک منطقه آزاد استاندارد جهانی و نقش آفرینی این منطقه در تحولات کلان کشور لازم است با استفاده از مشاوران شرکت سوئکو سوئد که سال 67 طرح جامع منطقه آزاد قشم را ارائه کرده بودند، حرکت نوین خود را برای رسیدن به این جایگاه آغاز کنیم.
۵ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP