پور ابراهیمی تاکید کرد: پرهیز از خام فروشی زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی/جذب سرمایه‌گذاری خارجی، راهی میانبر برای رونق تولید

پور ابراهیمی تاکید کرد: پرهیز از خام فروشی زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی/جذب سرمایه‌گذاری خارجی، راهی میانبر برای رونق تولید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری خانه ملت،نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای توسعه و ارتقاء سرمایه گذاری خارجی باید نحوه مشارکت سرمایه گذاران خارجی در بخش های اقتصادی شفاف شود.

محمد رضا پور ابراهیمی داورانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره موضوع سرمایه گذاری خارجی در ایران گفت: به دلیل وجود منابع معدنی و نفتی می توان عنوان کرد که ظرفیت ها و اولویت های سرمایه گذاری در کشور مشخص شده است.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای توسعه و ارتقاء سرمایه گذاری خارجی باید وضعیت نحوه مشارکت سرمایه گذاران خارجی را شفاف کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تشریح کرد: باید مکانیزمی طراحی کرد که سرمایه گذاری خارجی به نحوی انجام شود که بخش تولید رونق یابد.

پورابراهیمی داورانی ادامه داد: باید از تمامی اقدام هایی که می تواند شرایطی را فراهم کند که باعث ارتقاء توانمندی های داخلی شود و از وابستگی کشور به واردات کالاهای خارجی کم کند، حمایت کرد.

وی ادامه داد: موضوع خام فروشی منابع معدنی موضوعی نیست که بتوان به سادگی از آن عبور کرد ومی توان با جذب سرمایه گذاران خارجی از ظرفیت معادن سنگ آهن و مس استفاده و با ایجاد صنایع وابسته ارزش افزوده ایجاد کرد.

پورابراهیمی داورانی گفت: در هرصورت با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری باید مانع از خام فروشی شد بنابراین برای انجام این مهم  باید از تمامی ظرفیت های کارشناسی استفاده کرد.

 نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: البته علاوه بر جذب سرمایه گذاری های خارجی می توان با ایجاد جذابیت در بخش مختلف کشور زمینه جذب نقدینگی های موجود در کشور را فراهم و از این ظرفیت در بخش تولید استفاده کرد.
۵ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP