پایگاه خبری بلومبرگ؛ آمادگی یک بانک ایرانی برای تامین سرمایه پروژه های نفتی خارج از کشور

پایگاه خبری بلومبرگ؛ آمادگی یک بانک ایرانی برای تامین سرمایه پروژه های نفتی خارج از کشور
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا، پایگاه خبری بلومبرگ اعلام کرد: با خوش بینی نسبت به لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی، یک بانک ایرانی باتشکیل نخستین صندوق مختص سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز این کشور، قصد دارد شرکت های سرمایه گذاری خارجی را هدف قرار دهد.

 مجید زمانی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه کاردان در مصاحبه با بلومبرگ در تهران، گفت: این شرکت به منظور راه اندازی صندوق جهانی انرژی برای سرمایه گذاری در پروژه های توسعه میدان های نفت و گاز طبیعی ایران و سرمایه گذاری های مشترک میان شرکت های نفتی داخلی و بین المللی آماده می شود.

به گفته وی، شرکت کاردان به دنبال فروش سهام پروژه ها و سرمایه گذاری های مشترک خارجی به موسسات سرمایه گذاری اروپایی است.

زمانی مشاور سابق بانک جهانی، افزود: صنعت نفت و گاز ایران به سرمایه گذاری فراوانی نیاز دارد و تمام این سرمایه از داخل ایران قابل تامین نیست بلکه باید از خارج کشور تامین شود. تحریم های تحمیل شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری خارجی را از فعالیت در پروژه های نفت و گاز ایران باز داشته است.

داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ نشان می دهد، تولید نفت خام ایران که در سال 2008 از روزانه چهارمیلیون بشکه فراتر می رفت در فوریه (بهمن) گذشته به دو میلیون و 690 هزار بشکه در روز رسید.

همچنین براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی واقع در پاریس، صادرات نفت خام که مهمترین منبع درآمدی ایران محسوب می شود، در نتیجه تحریم ها، 50 درصد کاهش پیدا کرد.
۶ فروردین ۱۳۹۳ ۱۵:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP