پروژه های جدید اوپک: فرصت حضور پیمانکاران ایرانی در طرح های توسعه ای بین الملل

پروژه های جدید اوپک: فرصت حضور پیمانکاران ایرانی در طرح های توسعه ای بین الملل
هیات مدیره صندوق اوپک برای توسعه بین المللی در صد و چهل و ششمین نشست که در وین- اطریش برگزار شد تعداد 10 فقره تسهیلات مالی به نفع طرحهای زیر بنایی و توسعه ای در کشورهای فقیر و کم درآمد و برخی کشورهای در حال توسعه تصویب کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در این نشست 5 فقره تسهیلات به نفع طرحهای زیربنایی جدید در کشورهای مصر، اتیوپی، سنگال، سیشل و سورینام با ارزش کل بیش از 851 میلیون دلار به تصویب رسید که طرحهای مزبور در حوزه های حمل و نقل، انرژی، بهداشت و درمان و آب و فاضلاب تعریف شده اند و عملیات عمرانی و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات آنها به روش مناقصه نامحدود بین‌المللی برگزار خواهد شد .


دعوت از پیمانکاران ایرانی برای ایجاد نیروگاه حرارتی در مصر

 بر پایه این گزارش، با توجه به اینکه امکان شرکت در مناقصات این طرحهای مصوب صندوق برای تمامی شرکتهای پیمانکاری از سراسر دنیا وجود دارد، فرصت مناسبی برای پیمانکاران مجرب و تامین کنندگان تجهیزات و ماشین آلات و خدمات فنی و مهندسی ایرانی بمنظور بررسی طرحهای متنوع زیربنایی در کشورهای مختلف و استفاده از آنها در قالب فرصتهای صادرات خدمات فنی و مهندسی مهیا است.


این گزارش می افزاید : طرح ایجاد نیروگاه حرارتی 650 مگاواتی در کشور مصر با هزینه کل 685 میلیون دلار از طرحهای بزرگ و جذاب برای شرکتهای پیمانکاری و تامین کنندگان ایرانی در حوزه برق و نیروگاهی است.


  گفتنی است، گزارشات کامل ابعاد فنی، مالی، اجرایی، تدارکات و اجزاء 5 طرح موصوف که مناقصات آنها به روش نامحدود بین المللی در آینده برگزار خواهد شد  بهمراه گزارشات طرحهای مصوب قبلی هیات مدیره صندوق اوپک علاوه بر ارسال به سازمان توسعه تجارت ، اتاق بازرگانی ، انجمن های تخصصی ذیربط و در پورتال سازمان سرمایه گذاری به نشانی www.OIETAI.ir/fa/opec/plan   قابل دسترسی است.


این گزارش در ادامه می افزاید : در این نشست تعداد 1 فقره تسهیلات مصوب به میزان 22/11 میلیون دلار مربوط به کمک به کاهش بدهیها در قالب برنامه کشورهای فقیر به شدت بدهکار در کشور بروندی بود و 4 فقره تسهیلات بمنظور تامین مالی تکمیلی به ارزش 58 میلیون دلار نیز به تصویب رسید.


شایان ذکر است صندوق اوپک برای توسعه بین المللی از نهادهای مالی و توسعه ای بین المللی است که در سال 1976 میلادی توسط کشورهای عضو سازمان صادرکنندگان نفت (OPEC) با هدف کمک به پیشرفت و رشد توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای فقیر و در حال توسعه از طریق اعطای تسهیلات مالی ترجیحی و کمکهای بلاعوض تاسیس شد.

۱۶ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP