رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان: همایش بزرگ سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در زنجان برگزار می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان: همایش بزرگ سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در زنجان برگزار می‌شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: در سه ماه نخست امسال همایش سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانی در زنجان برگزار می‌شود.

غلامحسین جمیلی  با اشاره به اینکه برای حضور در این همایش از همه کسانی که در زمینه سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کنند دعوت می‌شود، اظهار داشت: هدف اتاق بازرگانی از برگزاری این همایش بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان برای تحقق شعار "اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه در شرایط کنونی کشور جذب سرمایه‌گذار می‌تواند در توسعه اقتصادی نقش مهمی ایفا کند، افزود: اتاق زنجان در نظر دارد با برگزاری این همایش و دعوت از همه سرمایه‌گذاران که در ایران به نحوی اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند ضمن تاکید بر امنیت سرمایه‌گذاری در ایران، ظرفیت‌‌های استان را معرفی و شرایط لازم برای جذب سرمایه‌گذار در استان را فراهم کند.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان به پذیرش هیئت‌های سرمایه‌گذاری خارجی درسال‌جاری در استان خبر داد و بیان کرد: هدف از پذیرش هیئت‌های خارجی سرمایه‌گذاری، بهبود شرایط اقتصادی به منظور تحقق شعار امسال است.

جمیلی با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان «فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی» اذعان داشت: در چند سال اخیر مقوله اقتصاد مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است که باید با تلاش و کوشش شرایط اقتصادی استان بهبود یابد.

وی از برپائی همایش رایزنان بازرگانی سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها خبر داد و اشاره کرد: نمونه این همایش چند سال قبل توسط اتاق زنجان اجرا شده که امیدواریم این همایش نیز بتواند تاثیرات مثبتی در اقتصاد استان داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان همچنین به آمادگی کامل اتاق زنجان به منظور خدمت به توسعه اقتصادی استان اشاره کرد و گفت: اتاق بازرگانی زنجان با تمامی ظرفیت آماده است تا در راه  پیشبرد اهداف اقتصادی استان یاریگر دولت تدبیر و امید باشد.

جمیلی تحقق شعار سال به‌ویژه در زمینه اقتصادی را در گرو تلاش همه مسئولان نظام دانست و یادآور شد: بخش تولید و صنعت باید اولویت دولت در سال ‌جاری باشد.

وی افزود: با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید یک برنامه مدون و واحد برای هماهنگی بین بخش خصوصی و دولت تدوین شود و براساس آن برنامه در سال جاری وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.

این مسئول با تاکید بر اینکه دولت در تحقق اهداف نامگذاری شعار امسال باید به صورت جدی عمل کند، تصریح کرد: بخش خصوصی نیز در این زمینه آماده همکاری است.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان تقویت تولید ملی و جهاد اقتصادی را به عنوان شاخص‌های اقتصاد مقاومتی راهکار رهایی از مشکلات برشمرد.

جمیلی خاطرنشان کرد: امیدواریم با این نامگذاری و با مشارکت مردم و مسئولان امسال، سال خروج از رکود اقتصادی و تورم باشد.

وی در این راستا اتکا به تولیدات داخلی را مهم دانست و عنوان کرد: باید قوانین دست و پاگیر و بروکراسی اداری که از موانع مهم سرمایه‌گذاری هست، برطرف و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در عرصه تولید، صنعت، کشاورزی و گردشگری تسهیل شود.

۱۱ فروردین ۱۳۹۳ ۱۶:۰۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP