از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت: بخشنامه جدید ترغیب سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی ابلاغ شد

از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت: بخشنامه جدید ترغیب سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی ابلاغ شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،وزیر صنعت، معدن و تجارت بخشنامه‌ ترغیب سرمایه‌گذاران به حضور در شهرک‌های صنعتی به منظور کمک به اشتغال‌زایی در این بخش را ابلاغ کرد.

در بخشنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر تأمین شرایط و فعال‌سازی تمام امکانات برای توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی تأکید شده است.

وزیر صنعت با ابلاغ بخش نامه‌ای به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، چهار موضوع برای حمایت و ترغیب سرمایه گذاران جهت استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به منظور مشارکت هر چه بیشتر سرمایه گذاران در شهرکها و کمک به اشتغال‌زایی تا پایان شهریور ماه سال 93 را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه با اشاره به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی بر تأمین شرایط و فعال‌سازی تمام امکانات برای توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی تأکید شده است.

بر اساس این بخشنامه اعمال 10 درصد تخفیف در واگذاری حق انتفاع و بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات در شهرک‌ها و نواحی صنعتی واقع در مناطق غیربرخوردار (به استثناء استان تهران) اعلام شده است.

همچنین اعمال 5 درصد تخفیف در واگذرای حق انتفاع و بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات در شهرک‌ها و نواحی صنعتی واقع در مناطق برخوردار (به استثناء استان تهران) نیز از دیگر این موارد بود.

بر اساس این بخشنامه، افزایش زمان باز پرداخت اقساط متقاضیان واحدهای صنعتی از 30 ماه به 36 ماه و اعطای یک سال تنفس برای مناطق غیر برخوردار و شش ماه تنفس برای مناطق برخوردار (به استثناء استان تهران) بعداز عقد قرارداد مطابق جدول میزان و نحوه دریافت حق بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات شهرک‌ها و نواحی صنعتی دستورالعمل حق‌بهره‌برداری مصوب سال 1392 از دیگر حمایتها و ترغیب سرمایه گذاری‌ها در شهرکها و نواحی صنعتی کشور است.

۱۷ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۴۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP