رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: عرضه های اولیه سال جاری در بورس فرصت مناسب برای سرمایه گذاری

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: عرضه های اولیه سال جاری در بورس فرصت مناسب برای سرمایه گذاری
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از برنامه ریزی برای عرضه های اولیه در سال جدید در بورس و فرابورس خبر داد و افزود: این عرضه ها فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است.

 علی صالح آبادی افزود: عرضه های اولیه فضای مناسبی برای جذب سرمایه ها است، ضمن آن که پذیرش شرکت ها برای بورس و فرابورس در دست انجام است.

وی تصریح کرد: همه تلاش ما ایجاد استحکام پایدار در بازار سرمایه و رشد سودآوری و بهبود شاخص های علمکردی شرکت های بورسی است و ساختارها را توسعه خواهیم داد.

وی با بیان آن که، ساختار سرمایه گذاری در بورس باید تسهیل شود، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی هم وظیفه ما را سنگین تر کرده است.

صالح آبادی تاکید کرد: در بلند مدت بازار سرمایه از همه بازارهای اقتصادی سودآورتر است و از شهروندان می خواهیم از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.

وی با اشاره به عملکرد بازار فرابورس در یک سال گذشته، اظهار داشت: ارزش بازار فرابورس در یک سال اخیر از 50 به 93 هزار میلیارد تومان رسیده و میزان نقدشوندگی در این بازار نیز افزایش یافته است.

وی با بیان این که، این آمارها تقریبا نزدیک به 90 درصد افزایش در ارزش بازار فرابورس را نشان می دهد تاکید کرد: ارزش معاملات فرابورس در یک سال اخیر 30 هزار میلیارد تومان بوده که با توجه به 13 هزار میلیارد تومان سال پیش از آن بیش از دو برابر شده است.

صالح آبادی گفت: دفعات معاملات هم رشد بیش از دو برابری دارد و به یک میلیون و 700 هزار نوبت رسیده است.

وی افزود : شاخص کل فرابورس هم از 443 واحد به حدود 766 واحد رسیده که نشان دهنده بیش از 70 درصد رشد بازدهی بازار است.

۱۷ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP