استاندارخراسان جنوبی: هیچ مانعی برای جذب سرمایه گذار نباید وجود داشته باشد

استاندارخراسان جنوبی: هیچ مانعی برای جذب سرمایه گذار نباید وجود داشته باشد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایسنا،استاندارخراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ مانعی برای جذب سرمایه‌گذار در استان از سوی دستگاه‌های اجرایی پذیرفتنی نیست، گفت: مسوولین در تمامی بخش‌ها و زمینه‌ها باید از تمام توان و ظرفیت خود برای جذب سرمایه‌گذار در چارچوب‌های قانونی استفاده کنند.

 وجه الله خدمتگزار  در جلسه مشترک فرمانداران، مدیران ستادی و معاونین استاندار با بیان اینکه مسوولین تا آخرین لحظه مسوولیت باید در راستای تحقق شعار سال و تحقق برنامه‌های دولت تدبیر و امید و سایر دستورات حکومتی و حاکمیتی از تمام توان و ظرفیت خود استفاده کنند، گفت: به هیچ وجه مردم نباید در مباحث و موضوعات اداری گرفتار شده و یا معطل بمانند.

خدمتگزار ادامه داد: هیچ وقفه‌ای در انجام امور مردم و ارائه خدمت به اقشار مختلف مردم پذیرفتنی نیست و مسوولین تا آخرین لحظه مسوولیت نباید دست از تلاش و خدمت بردارند.

وی به برگزاری سمینار مشترک استانداران و فرمانداران کشور با حضور رییس جمهور در تهران اشاره کرد و افزود: اجرای گام دوم هدفمندسازی یارانه‌ها از مهم‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های کاری دولت در امسال است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه استاندار به عنوان رییس ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها در استان‌ها منصوب شده، گفت: معاونت برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری به عنوان قائم مقام استاندار و فرمانداران در شهرستان‌ها به عنوان روسای ستادهای شهرستانی هدفمندسازی یارانه‌ها فعالیت خواهند کرد.

خدمتگزار اجرای گام دوم هدفمندسازی یارانه‌ها را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: مسوولیت فرمانداران و مسوولین در تمامی بخش‌ها و زمینه‌ها در این زمینه بسیار سنگین و خطیر است.

وی به پراکندگی جمعیت در استان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به این موضوع باید تمهیدات ویژه‌ای از سوی مسوولین اندیشیده شود تا همه شهروندان به ویژه روستایی‌ها بتوانند در فرایند ثبت نام و سایر مراحل دریافت یارانه اقدامات لازم را انجام دهند.

استاندارخراسان جنوبی به موضوع سرمایه‌گذاری به عنوان شاه بیت کاری استان اشاره کرد و افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران و توسعه سرمایه‌گذاری به ویژه سرمایه‌گذاری خارجی از مهم‌ترین موضوعات کاری استان است.

خدمتگزار اظهارکرد: دستگاه‌ها و مسوولین مربوطه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا در مهلت زمانی مشخص شده پاسخ استعلامات مورد نیاز را ارائه دهند و سرمایه‌گذاران و متقاضیان در گیر و دار مسائل اداری معطل نمانند.

وی به توزیع اعتبارات استان در بخش جاری و عمرانی اشاره کرد و افزود: توزیع اعتبارات در استان بر اساس ملاک‌ها و شاخص‌های متقن، علمی و کاملا کارشناسی شده به انجام می‌رسد، و برای اجرای هر چه بهتر امور می‌توان این شاخص‌ها را در اختیار فرمانداران و مدیران دستگاه‌ها قرار داد و از نظرات و دیدگاه‌های آنان استفاده کرد.

استاندارخراسان جنوبی ادامه داد: از آنجا که توزیع این اعتبارات بر اساس ملاک‌های علمی و درست به انجام می‌رسد هیچ یک از مدیران نباید سلیقه‌ای عمل کرده و این شاخص‌ها را نادیده گرفته و نسبت به جابجایی اعتبارات عمرانی در شهرستان‌ها اقدام کنند.

خدمتگزار به استفاده از تمامی ظرفیت‌های اقتصادی استان طی امسال اشاره کرد و گفت: وجود چهار بازارچه مرزی در استان به عنوان یک ظرفیت بزرگ اقتصادی می‌‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات در بخش تولید و اشتغال باشد.

وی استفاده از معادن را مورد تاکید قرار داد و افزود: در زمینه استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی استان طی امسال باید از سوی مسوولین امر تمهیدات بهتری اندیشیده شود تا بتوان از این پتانسیل‌ها بهتر استفاده کرد.

استاندارخراسان جنوبی وجود نیروی انسانی دلسوز و علاقمند را از مهم‌ترین سرمایه‌های هر سازمانی دانست و تصریح کرد: توجه خاص و ویژه به پرسنل و نیروهای سازمان به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه‌های هر سازمان می‌تواند تا حد بسیار زیادی در تحقق برنامه‌های دولت تدبیر و امید و شعار سال و سایر سیاست‌های کاری موثر و مفید باشد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP