جهانگیری: بخش خصوصی، میدان دار اصلی خروج اقتصاد از رکود

جهانگیری: بخش خصوصی، میدان دار اصلی خروج اقتصاد از رکود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از واحد مرکزی خبر،معاون اول رئیس جمهور مهمترین اولویت دولت در بخش اقتصادی در سال جدید را خروج از رکود عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی میدان دار اصلی تحقق این سیاست خواهد بود.


اسحاق جهانگیری در گردهمایی استانداران و فرمانداران سراسر کشور با اشاره به مهمترین اولویت های دولت در سال جدید در بخش اقتصادی افزود: نظام بانکی برای خروج از رکود باید بیش از گذشته فعال شود و در این زمینه وصول 80 هزار میلیارد تومان مطالبات معوقه نظام بانکی بسیار راهگشا خواهد بود.


جهانگیری اضافه کرد: قطعا در این راستا میان کسانی که از پرداخت بدهی خود امتناع می کنند و برخی فعالان اقتصادی که به دلیل شرایط اقتصادی قادر به پرداخت بدهی خود نیستند تفاوت قائل خواهیم شد.


وی خطاب به استانداران سراسر کشور گفت: به هر میزان از مطالبات معوقه ای که در استان ها وصول شود منابع حاصله در خود استانها بکار گرفته خواهد شد.


جهانگیری تاکید کرد: رابطه استانداران با بخش خصوصی باید گرم و صمیمی باشد چراکه در صورت باز بودن درب اتاق استانداران به روی فعالان اقتصادی، بسیاری از مفاسد اقتصادی امکان بروز نخواهد یافت.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عزم جدی دولت برای استفاده از منابع خارجی به منظور اجرا و تکمیل طرح های عمرانی در سال جدید گفت: طی مدت کوتاه آغاز بکار دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 10 میلیارد دلار منابع خارجی در طرح های آب، نیروگاه، پتروشیمی، معادن و فولاد به مرحله گشایش اعتبار رسیده و 50 میلیارد دلار طرح نیز در انتظار فاینانس است.


معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نقاط قوت و توانمندی های ایران برای جذب منابع خارجی افزود: ایران کشوری وسیع و دارای نیروی انسانی مستعد و بازاری مناسب است که چنین شرایطی را کمتر کشوری در منطقه برای سرمایه گذاران خارجی دارد.


جهانگیری با اشاره به ضرورت اولویت بندی طرح های نیمه تمام و تخصیص بودجه به تناسب میزان پیشرفت فیزیکی طرح ها در سال جاری گفت: درحال حاضر دو هزار و 900 طرح عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد که تکمیل آنها نیازمند چند صد هزار میلیارد تومان منابع مالی است. وی از استانداران خواست در اسرع وقت ضمن بازدید از طرح های نیمه تمام، طرح های دارای پیشرفت فیزیکی بالا را شناسایی و برای تکمیل آنها با استفاده از منابع پیش بینی شده در بودجه اقدام کنند.


جهانگیری گفت: طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی پایین نیز با ایجاد تمهیداتی همچون تقسیط و قیمت گذاری منابع برای تکمیل و بهره برداری به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.


وی بودجه عمرانی سال جاری را 22 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این بودجه باتوجه به جهت گیری های پیش بینی شده در قانون بودجه قطعا محقق خواهد شد.


معاون اول رئیس جمهور تکمیل واحدهای مسکونی مسکن مهر را از دیگر اولویت های دولت در سال 93 اعلام کرد و گفت: درحال حاضر تکمیل این طرح ها نیازمند 7 هزار میلیارد تومان منابع مالی غیر از منابعی است که از نظام بانکی باید به این طرح اختصاص یابد .


جهانگیری تاکید کرد: بطور قطع طرح مسکن مهر و واحدهای آپارتمانی مردم تکمیل و به آنان تحویل خواهد شد و مردم از این بابت نباید نگرانی داشته باشند. در گردهمایی یک روزه استانداران و فرمانداران سراسر کشور که با محوریت «عزم ملی با مدیریت جهادی ،‌ پرچمداری اقتصاد و فرهنگ » در محل وزارت کشور برگزار شده است موضوعاتی همچون اقتصاد ، هدفمندسازی یارانه ها، اشتغال و امور ایثارگران مطرح می شود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP