یک کارشناس حوزه کار مطرح کرد: خروج بازار کار از رکود و حرکت دولت به سمت جذب سرمایه‌گذاری خارجی

یک کارشناس حوزه کار مطرح کرد:  خروج بازار کار از رکود و حرکت دولت به سمت جذب سرمایه‌گذاری خارجی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایسنا،یک کارشناس حوزه کار اصلی‌ترین دغدغه جامعه کارگری و انتظار از دولت در سال 93 را خروج بازار کار کشور از حالت رکود و جذب سرمایه‌گذاری خارجی دانست.


حمید حاج اسماعیلی درباره اولویت‌های جامعه کارگری در سال جاری به خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا گفت: اصلی‌ترین انتظار و دغدغه جامعه کارگری از دولت این است که بازار کار کشور از حالت رکود خارج شود و دولت برای این منظور برنامه‌های کلان اقتصادی داشته باشد.

وی بازنگری در قوانین کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: طرح هدفمندی یارانه‌ها یکی از طرح‌های بزرگ اقتصادی محسوب می‌شود و اجرای آن باید به طور کارشناسی و با دقت نظر و حساسیت لازم باشد تا آسیب جدی به بازار کار کشور وارد نکند.

حاج اسماعیلی با تاکید بر ضرورت تنش زدایی و ایجاد ثبات در بازار کار گفت: جهت‌گیری دولت در سال جدید باید به سمت جذب سرمایه‌گذاری خارجی باشد.

این فعال کارگری در ادامه با بیان اینکه تحقق مطالبات کارگران نیازمند ایجاد تحرک جدی در حوزه روابط کار است، اظهار کرد: از سالهای گذشته اصرار بر این بوده که قانون کار مورد بازنگری قرار گیرد زیرا قانون کار فعلی پاسخگوی نیازهای بازار کار نیست و لذا وزارت کار باید هرچه سریعتر با همکاری شرکای اجتماعی قانون را بازنگری و لایحه را به مجلس برگرداند تا قانون جدید تصویب شود.

حاج اسماعیلی درعین حال با بیان اینکه در قوانین مربوط به حوزه تامین اجتماعی دچار مشکل هستیم، افزود: متاسفانه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی نسبت به خدمات تامین اجتماعی و آتیه خود دچار تردید و نگرانی هستند و از این رو بازنگری قانون تامین اجتماعی یک الزام اساسی به شمار می‌رود.

وی گفت: دولتمردان و نمایندگان مجلس هنوز به دغدغه جامعه کارگری و کارفرمایی در خصوص تامین اجتماعی و خدمات آن نرسیده‌اند ولی به طور حتم اگر این دغدغه در مسوولان دولتی و نمایندگان مجلس ایجاد شود هم‌افزایی لازم برای بازنگری قانون به وجود خواهد آمد.
۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP