دیپلماسی فعال اقتصادی ایران در اجلاس بهاره بانک جهانی / وزیر اقتصاد پاکستان با طیب نیا دیدار کرد

دیپلماسی فعال اقتصادی  ایران در اجلاس بهاره  بانک جهانی / وزیر اقتصاد  پاکستان با طیب نیا دیدار کرد
محمد اسحاق دار، وزیر امور اقتصادی و دارایی پاکستان در حاشیه اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول با علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان دیدار نمود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان  در ادامه دیدارهای خود با وزرای اقتصاد کشورهای مختلف در واشنگتن با وزیر اقتصاد پاکستان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران  ، در این دیدار طرفین بر گسترش روابط و مناسبات اقتصادی دو کشور تأکید کردند.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در این دیدار گفت: ایران مصمم است روابط تجاری و اقتصادی خود را با همسایه پاکستانی گسترش دهد.


طیب نیا  در این دیدار تسریع در نهایی کردن پروژه خط لوله ؛اظهار داشت : برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور و تسریع اجرایی کردن موضوعات تفاهم شده باید  در برنامه های آن کشور قرارگیرد.


وی در ادامه بر افزایش همکاریهای علمی و پژوهشی و استفاده از بورسیه های تحصیلی در دو کشور تاکید کرد.


طیب نیا در عین حال  افزایش ضریب ایمنی مرزهای دو کشور را از همتای پاکستانی خود خواستار شد.


محمد اسحاق دار وزیر امور اقتصادی پاکستان هم روابط اقتصادی دو کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: باید زمینه و مقدمات حضور بیشتر بخش خصوصی در دو کشور فراهم شود.


وی افزود: بازار پاکستان بدون هیچ محدودیتی برای صادر کنندگان ایران باز است.


وزیر اقتصاد پاکستان با اشاره به پروژه های زیربنایی کشورش گفت: مهندسین ایرانی میتوانند در اجرای این پروژه ها مشارکت کنند.

 

۲۱ فروردین ۱۳۹۳ ۲۳:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP