در حاشیه نشست سالانه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول: وزیر اقتصاد افغانستان با طیب نیا ملاقات کرد

در حاشیه نشست سالانه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول: وزیر اقتصاد افغانستان با طیب نیا ملاقات کرد
زاخیلوار وزیر اقتصاد افغانستان ،رئیس کل بانک مرکزی افغانستان و هیات همراه آن کشور در حاشیه اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول با علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان دیدار کردند.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران  ،علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی  و سابقه طولانی روابط دو کشور و ابراز رضایت از روند رو به گسترش و خوب روابط دو جانبه ایران و  افغانستان ، از همتای خود خواستار پیگیری توافقات حاصله در جریان مذاکرات فی مابین شد.


در این دیدار، طیب نیا برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان را به ملت و دولت آن کشور تبریک گفت.


به گزارش خبرنگار ما ،در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و  افغانستان بر ارتقای روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه بین  دو کشور نیز مورد تاکید قرار گرفت.


طیب نیا با اشاره به دیدارهای متعدد سران و سایر مقامات ارشد دو کشور طی چند ماه اخیر با رییس جمهور کشورمان در دولت جدید و همچنین ابراز خرسندی از برگزاری جشن جهانی نوروز با حضور دکتر روحانی رییس  جمهوری، ارتقاء وضعیت روابط  اقتصادی دو کشور و اهتمام  برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کشورمان در افغانستان،را خواستار شد.


زاخیلوار وزیر اقتصاد افغانستان  با اشاره به کمکهای انسان‌دوستانه و پروژه‌های اجرا شده جمهوری اسلامی ایران توسط "ستاد مشارکت در بازسازی افغانستان" در جهت کم به بازسازی آن کشور،را نشانه ای  روابط قوی و عمیق  ایران با افغانستان دانست.


وی در عین حال از وزیر اقتصاد افغانستان اقدامات لازم برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر در مرزهای مشترک دو کشور،را خواستار شد .


وزیر اقتصاد  افغانستان نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از دولت و ملت  افغانستان  در "ستاد مشارکت در بازسازی افغانستان"  گفت: امیدوارم فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های اقتصادی دو کشور افزایش یابد .


زاخیلوار در ادامه استفاده تجار کشور افغانستان از ظرفیت‌های مناطق آزاد جهت صادرات و واردات کالا به افغانستان را مورد تاکید قرار داد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP