حسینی: ترکیه بیشترین سرمایه گذاری را در آذربایجان شرقی دارد

حسینی: ترکیه بیشترین سرمایه گذاری را در آذربایجان شرقی دارد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان شرقی با اشاره به توسعه مناسبات ایران و ترکیه گفت: ترکیه بیشترین سرمایه گذاری را در این استان دارد.


 رضا حسینی  در نشست هماهنگی مدیران دولتی و فعالان بخش خصوصی حوزه اقتصاد استان با بیان این مطلب اظهار داشت: ایران با توجه به وضعیت بحرانی کشورهای منطقه خاورمیانه همچون سوریه، نخستین گزینه سرمایه گذاری برای ترکیه است.

وی با اشاره به اینکه امنیت کنونی ایران بیش از دیگر کشورهای منطقه است، یادآوری کرد: ترکیه دارای اشتراکات فرهنگی با ایران است و همواره به عنوان یکی از شرکای تجاری ایران مطرح بوده است.

حسینی با بیان اینکه آذربایجان شرقی نقش مهمی در توسعه مناسبات ایران و ترکیه دارد، اظهارکرد: ترکیه بیشترین سرمایه گذاری را در این استان دارد.

وی با اشاره به اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام با جذب سرمایه گذاری خارجی امکان پذیر است، گفت: با اهتمام بخش خصوصی و پشتیبانی دولت، میزان سرمایه گذاری خارجی در این استان افزایش خواهد یافت.

هیات بلند پایه اقتصادی و سرمایه گذاری ترکیه به سرپرستی وزیر توسعه ترکیه مرکب از 25 مقام دولتی و 55 فعال اقتصادی از بخش خصوصی پس از برگزاری نشست هایی در تهران روز 28 فروردین ماه جاری در تبریز حضور خواهد داشت.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP