شهردار تبریز: تحقق اهداف مدیریت شهری درگرو جذب سرمایه گذاری خارجی است

شهردار تبریز: تحقق اهداف مدیریت شهری درگرو جذب سرمایه گذاری خارجی است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،شهردار تبریز گفت: رسیدن به اهداف ایده آل مدیریت شهری، نیازمند تحقق زمینه های سرمایه گذاری خارجی در حوزه شهرداری است.


صادق نجفی  در دیدار با هیات سرمایه گذاری و تجاری استان ترابوزان ترکیه، افزود: تبریز به عنوان نخستین شهرداری کشور از 110 سال پیش نقش تعیین کننده در تحولات تاریخی ایران داشته و امروز با برخورداری از پشتوانه های ارزنده تاریخی، به عنوان قطب اقتصادی شمال غرب کشور به شمار می رود.

وی گفت: برای پیشبرد رویکردهای مختلف شهری باید با حفظ زمینه های داخلی اقتصادی، بهره گیری از فرصت های سرمایه گذاری خارجی را نیز در دستور کار خود قرار دهیم.

نجفی، تبریز و ترابوزان را دو شهر برادر خواند و افزود: برای تحقق اهداف ایده آل شهری، باید از ظرفیت های دیپلماسی مدیریت شهری به نحو احسن بهره بگیریم.

شهردار تبریز با بیان اینکه وجود درب استانبول در تبریز نشانگر پیشینه بلند مراودات اجتماعی و اقتصادی دو کشور است، یادآوری کرد: در سال های اخیر زمینه های مساعد برای گسترش فرصت های سرمایه گذاری ایران و ترکیه فراهم شده که ایجاد خط هوایی بین تبریز و شهرهای مختلف ترکیه از آن جمله است.

در این دیدار هیات تجاری و سرمایه گذاری ترابوزان ترکیه با تمجید از زیبایی و آراستگی شهر تبریز، مراودات اقتصادی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی دو شهر ترابوزان و تبریز را موجب توسعه و آبادانی روز افزون هر دو شهر دانست.

در پایان این دیدار هیات ترکیه ای با اهدای نشان یادبود، از رویکرد شهردار تبریز در حمایت از فرصت های سرمایه گذاری خارجی قدردانی کرد.
۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۳:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP