مدیر کل سرمایه گذاری های خارجی: بخش خصوصی زمینه ساز جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور باشد

مدیر کل سرمایه گذاری های خارجی: بخش خصوصی زمینه ساز جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور باشد
مدیرکل سرمایه گذاری های خارجی در اولین کنفرانس ملی نقش مدیریت در توسعه صنعت و تجارت کشور براعمال رفتار حرفه ای، ضرورت آمادگی از قبل و اتخاذ تصمیمات درست و به موقع در فرایند جذب سرمایه گذاری خارجی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، ابوالفضل کوده ئی  در  این کنفرانس  با اشاره به نقش  و اهمیت جذب سرمایه و سرمایه گذاری در  توسعه  اقتصادی  کشور، افزود مفهوم مدیرت حرفه ای  و  نقش مدیران در جذب  سرمایه  به این معنی می باشد که لازم است به جای رفتارمنفعلانه ، رفتار مثبت و پیشروانه اتخاذ گردد و در این راستا  آمادگی از قبل  برای  مواجهه  با وضعیت آتی  بر اساس چشم اندازهای قابل پیش بینی وجود داشته باشد.  


 کوده ئی  ضمن تاکید بر  اهمیت مزیتهای نسبی  و ظرفیتهای کشور برای جذب سرمایه گذاری خارجی گفت :  باید با توجه به  چشم انداز های  مثبت آتی  برای تامین مالی از خارج، دارای آمادگی کامل و همه جانبه برای  مدیریت جذب سرمایه  باشیم به گونه ای که برایند  همه فعالیتها  در راستای توسعه اقتصادی کشور و  تامین منافع  ملی باشد.  


 مدیر کل سرمایه گذاری های  خارجی  در این کنفرانس به  ضرورت  رعایت و انجام  برخی الزامات مهم  در فرایند جذب سرمایه اشاره کرد و افزود:  یکی از ابزارهای تشویقی برای  جذب سرمایه گذاری  در کشور می تواند مشوقهای مالی  برای سرمایه گذاران باشد،  اما  نکته مهم برای اعطای مشوقها ی مالی، هدفمند شدن و جهت دار شدن ارائه آنها  می باشد  که این مهم مستلزم  وجود  راهبردهای  توسعه بخشی و صنعتی و  تعیین اولویتهای سرمایه گذاری  در کشور است.   


کوده ئی در ادامه  با تاکید بر اهمیت  توجه واقعی به بخش خصوصی اظهار داشت:  در مقوله جذب سرمایه گذاری خارجی، بخش خصوصی آگاه  به اهمیت سرمایه گذاری خارجی  می تواند  در ترغیب و جذب  بخش خصوصی سایر کشورها نقش  مهمی داشته باشد و  در این راستا  لازم است با تشویق  هدفمند بخش خصوصی و کاهش موانع  و رفع  برخی مقررات دست و پا گیر، زمینه حضور  فعالتر بخش خصوصی در فرایند جذب سرمایه گذاری خارجی  مهیا شود.


 مدیر کل سرمایه گذاری  های خارجی، یکی  از عوامل  مهم  و تاثیر گذار  جذب سرمایه  در کشور را  محیط کسب و کار برشمرد و خاطر نشان کرد:  تمام  دستگاه های اجرائی و دست اندرکاران   محیط کسب و کار و عوامل بهبود شاخص های اساسی  کسب و کار  کشور، باید  با آگاهی، هماهنگی، پیگیری و همدلی  به سمت بهبود محیط كسب و کار حرکت نمایند .

۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۴۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP