دبیر یک کنفرانس بین المللی: اجرای یک واحد تولید آلومینیوم در ایران با مشارکت چین

دبیر یک کنفرانس بین المللی: اجرای یک واحد تولید آلومینیوم در ایران با مشارکت چین
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،دبیر سومین کنفرانس بین المللی آلومینیوم از نهایی شدن اجرای یک واحد تولید آلومینیوم با ظرفیت 300هزار تن توسط یک شرکت چینی خبر داد که قرارداد آن بزودی امضا خواهد شد.

 

منصور سلطانیه در آئین گشایش کنفرانس یادشده، اظهار داشت: قرار است کارخانه آلومینیوم جنوب در منطقه اقتصادی لامرد فارس احداث شود.

سرمایه گذار این واحد صنعتی، شرکت سرمایه گذاری غدیر و مجری آن شرکت ان.اف.سی چین خواهد بود.

وی هدف از برپایی این کنفرانس را بحث و بررسی در خصوص آخرین یافته ها، پیشرفته ها در زمینه تولید، نوآوری و جنبه های مختلف مهندسی و کاربرد فلز استراتژیک آلومینیوم ذکر کرد.

سلطانیه مشارکت کشورهای مختلف از حضور در کنفرانس و نمایشگاه جنبی آن را تغییر فضای بین المللی برای همکاری با ایران ارزیابی کرد و گفت: نمایندگانی از فرانسه، آلمان، هلند، ایتالیا، چین، دانمارک، نیوزیلند، عمان، بحرین، برزیل، هندوستان و امارات عربی متحده از جمله حاضرین محسوب می شوند.

وی یادآور شد: ایران سال گذشته به تولید 350 هزار تن شمش آلومینیوم دست یافت که براساس اطلاعات منتشر شده رتبه نوزدهم جهانی را به خود اختصاص داد.

به گفته سلطانیه طی دو روز برگزاری این کنفرانس (چهارم و پنجم خردادماه) از مجموع 140 مقاله پذیرفته شده، 40 مقاله شفاهی و یکصد مورد به شکل پوستر در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی با مشارکت استادان آلمانی، برزیلی، ایتالیایی و نیوزیلندی را از نکات شاخص این کنفرانس ذکر کرد.

سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی آلومینیوم ایران روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه امسال در محل هتل المپیک تهران دایر است.

نخستین و دومین کنفرانس بین المللی آلومینیوم ایران به ترتیب در سالهای 1388 (2009 میلادی)در تهران و 1391 (2012 میلادی) در اراک برگزار شد.

مجتمع های آلومینیوم ایران(ایرالکو) اراک، المهدی و هرمزال هرمزگان مهمترین واحدهای تولیدکننده شمش آلومینیوم ایران محسوب می شوند.

۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP