مقام روسی: همدان ظرفیت های خوبی برای گسترش تبادلات تجاری با روسیه دارد

مقام روسی: همدان ظرفیت های خوبی برای گسترش تبادلات تجاری با روسیه دارد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،معاون نخست وزیر و سرپرست وزارت صنایع و علوم ایالت ˈ سوردولوفسکˈ روسیه گفت : بر اساس بازدیدهای صورت گرفته مشخص شد که استان همدان ظرفیت های بسیار مناسبی برای توسعه تبادلات اقتصادی و تجاری با روسیه دارد.
 
ˈالکساندر یوریویچ پطروفˈ در دیدار با استاندار و مدیران اجرایی همدان در محل استانداری اظهار داشت : ورزش زمستانی در همدان از جایگاه بسیار قابل قبولی برخوردار است به همین منظور در بازگشت از همدان با سفیر امور سیاحت روسیه رایزنی های برای گسترش تبادلات گردشگری و ورزش های زمسانی با استان همدان خواهم داشت.

وی مذاکرات روز گذشته تیم اقتصادی روسیه و همدان را خوب و سازنده توصیف کرد و گفت : مدیران و فعالان اقتصادی در این سفر دو روزه با استقبال گرم و صمیمی نشان دادند که اشتیاق زیادی به توسعه تبادلات تجاری با روسیه دارند.

وی افزود : گفت و گوهایی با فعالان اقتصادی و مدیران حوزه حمل و نقل در خصوص ساخت راه آهن و همچنین در بخش بهداشت و درمان روز گذشته صورت گرفت که نتایج خوبی در برداشت.

سرپرست وزارت صنایع و علوم ایالت ˈ سوردولوفسکˈ روسیه بیان کرد: استان سوردولوفسک استان صنعتی است و 70 درصد تولید ناخاص این استان مربوط به بخش صنعت است.

یوریویچ پطروف افزود: سهم کشاورزی در تولیدات این استان حدود 15 درصد است با این وجود فعالان اقتصادی استان سوردولوفسک آمادگی لازم برای همکاری در بخش کشاورزی را دارند.

وی اضافه کرد: استان همدان در تولیدات کشاورزی از جمله خشکبار محصولات قابل توجهی دارد به همین منظور آمادگی خرید محصولات کشاورزی از این استان را داریم.

وی خواستار برنامه ریزی و همکاری دوجانبه مسوولان در زمینه لجستیک به خصوص مباحث مربوط به حمل و نقل کالا از مبدا تا مقصد و به حداقل رساندن فرایند اداری در این ارتباط شد.

معاون نخست وزیر ایالت سوردولوفسک روسیه نتایج این سفر را بسیار مطلوب ار زیابی کرد و با تقدیر از مسوولان و اهالی این استان بواسطه استقبال گرم و صمیمی در توصیف این استان اظهار داشت: همدان به واقع مهد تمدن ایران و جهان است.

وی دعوت استاندار همدان برای حضور در همایش سرمایه گذاری را پذیرفت و گفت: درخواست دارم شما نیز در نمایشگاه تکنولوژی برتر که به زودی در استان سوردولوفسک روسیه برگزار می شود شرکت کنید.

تیم 9 نفره هیات بازرگانی ایالت ˈسوردولوفسکˈ روسیه روز گذشته در همدان حضور یافتند و از واحدهای صنعتی دو شهرستان نهاوند و ملایر نیز بازدید کردند.
۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۳۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP