نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی تأکید کرد: لزوم رفع موانع فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی در آذربایجان غربی

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی تأکید کرد: لزوم رفع موانع فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی در آذربایجان غربی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی رونق اقتصادی استان را مستلزم جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای فعالیت در استان دانست و افزود: بر این اساس باید موانع موجود در این زمینه رفع شود.

 حسین دبیری در جلسه‌ای که به منظور بررسی آخرین وضعیت اجرایی طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی استان در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی ترتیب یافت، ضمن تأکید بر لزوم رفع موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاران، اظهار داشت: به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند سرمایه‌گذاری، باید تمهیدات لازم برای رفع مشکلات احتمالی پیش روی سرمایه‌گذاران اتخاذ شود.

وی در این جلسه بر اهمیت موضوع سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این مسئله در سال‌های اخیر مورد توجه و تأکید مقامات عالی کشوری بوده و در استان نیز با پیگیری‌های مستمر استاندار آذربایجان غربی همراه شده است.

دبیری با اشاره به آغاز فعالیت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان از سال 1390 در استان، گفت: این مرکز به عنوان تنها نهاد رسمی رسیدگی به امور سرمایه‌گذاران خارجی در استان، اقدامات لازم برای تبادل نظر و هم‌اندیشی با سرمایه‌گذاران خارجی برای شناسایی مشکلات موجود بر سر راه فعالیت‌های آنان و برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات موجود را انجام می‌دهد.

وی با تأکید بر لزوم هموارسازی مسیر فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی در استان، گفت: در طول دو سال گذشته جهش خوبی در جذب سرمایه‌گذاری در استان اتفاق افتاده که تداوم این روند می‌تواند زمینه‌ساز توسعه اقتصادی استان، ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان و برقراری امنیت پایدار به ویژه برای سرمایه‌گذاران خارجی در استان شود.

وی با اشاره به رسالت این مرکز در قبلا رفع موانع سرمایه‌گذاران، گفت: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری مطابق قانون موظف است تا ضمن شناسایی موانع موجود، ظرف 15 روز به شکایات و گلایه‌مندی‌های سرمایه‌گذاران رسیدگی کند.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی ادامه داد: در صورت قصور در این زمینه، جلسات ستاد سرمایه‌گذاری به ریاست استاندار تشکیل می‌شود تا به صورت رسمی، دستور رسیدگی مجدد به موارد مذکور صادر شود.

دبیری در این جلسه بر گسترش تعاملات سرمایه‌گذاران با مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اشاره و ضمن تأکید بر عدم مراجعه سرمایه‌گذاران خارجی به ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، افزود: لازم است سرمایه‌گذاران مشکلات موجود را به اطلاع مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان برسانند و از این طریق پیگیر مطالبات خود باشند.

وی هدف از ایجاد پنجره واحد در این زمینه را تسریع در روند اجرایی شدن امورات مربوطه انست و افزود: هیچ سرمایه‌گذاری نباید برای پیشبرد امور خود درگیر بروکراسی‌های اداری موجود شود.

دبیری همچنین سرمایه‌گذاران خارجی فعال در استان را سفیران سرمایه‌گذاری کشورهای تابعه خود در آذربایجان غربی معرفی کرد و افزود: سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با شناساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه آذربایجان غربی در کشورهای تابعه خود، زمینه‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران دیگر در قالب نهادها و انجمن‌ها را نیز فراهم کرده و در رونق بیش از پیش فضای اقتصادی آذربایجان غربی سهیم شوند.

وی در ادامه بر اهمیت حضور مستمر سرمایه‌گذاران در جلسات و نشست‌های برگزار شده اشاره کرد و افزود: بدون دریافت بازخوردهای لازم از سرمایه‌گذاران، مشکلات و موانع موجود قابل رفع نخواهند بود.

دبیری در خاتمه با اشاره به هم‌مرزی آذربایجان غربی با سه کشور خارجی، رونق اقتصادی و توسعه همه‌جانبه آن را مستلزم جذب سرمایه‌گذاران خارجی دانست و افزود: آذربایجان غربی از ابعاد مختلف دارای فضایی جذاب برای سرمایه‌گذاری است که امید می‌رود در آینده نزدیک شاهد جهش‌های بزرگی در این زمینه در استان باشیم.

۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP