«عرب تایمز» گزارش داد : سفر امیر کویت به تهران نشان دهنده آمادگی اعراب برای بهبود روابط با ایران است

«عرب تایمز» گزارش داد : سفر امیر کویت به تهران نشان دهنده آمادگی اعراب برای بهبود روابط با ایران است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری عرب تایمز طی گزارشی درباره سفر امیر کویت به ایران نوشت: کشورهای عرب منطقه باید از فرصت ایجاد شده جهت ارتباط با ایران استفاده کنند و به دنبال تنش زدایی باشند

روزنامه انگلیسی زبان «عرب تایمز» در ستون یادداشت روزانه خود در باره اهمیت سفر امیر این کشور به ایران می‌نویسد: سفر امیر کویت به ایران فرصت تاریخی است که حتی با وجود شرایط فعلی منطقه نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.


بر اساس این گزارش، این سفر بازنگری ابعاد روابط اقتصادی، سیاسی و جغرافیای سیاسی بین دو کشور می‌باشد.

همزیستی مسالمت آمیز و رابطه بر اساس احترام متقابل، دوستی و سود بردن از روابط اقتصادی خود ضمانت بخش ایمن بودن دو کشور در منطقه و زندگی اهالی آن‌ها است.

این روزنامه در ادامه یادداشت خود می‌نویسد: ایران نیز  این اواخر پیام‌های مثبتی را به چند پایتخت منطقه فرستاده است البته با ادامه زمان می‌توان این پیام‌ها را کاربردی کرد.

در انتهای این یادداشت آمده است: با سفر امیر کویت به ایران، کویت و دیگر کشور‌های عربی در حال نشان دادن آمادگی خود جهت بازکردن فصل جدیدی از روابط و فراموش کردن گذشته هستند.
۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP