سیاست جدید هند برای جذب سرمایه گذاری - مجوز49درصد خودکار انجام می شود

سیاست جدید هند برای جذب سرمایه گذاری - مجوز49درصد خودکار انجام می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایارن به نقل از ایرنا،دولت جدید هند که رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصد را هدف قرار داده سیاست های تازه ای را برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در پیش گرفته است.

 ˈآرون جیتلی ˈ وزیر دارایی هند در نخستین روزهای کاری خود برنامه جدیدی را برای توسعه سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشورش تدارک دیده است.

مطبوعات هند روز جمعه در بخش اخیار اقتصادی ضمن پرداختن به این موضوع نوشتند که براساس این برنامه در بیشتر بخش های اقتصادی سرمایه گذاری خارجی تا سقف 49 درصد مجاز است .

وزیر دارایی هند با اشاره به بکارگیری برخی سیاست ها در دولت گذشته که باعث کاهش رشد اقتصادی شده گفت: در برنامه جدید به طور خودکار در زمان ثبت نام برای سرمایه گذاری خارجی تا سقف 49 درصدکلیه مجوزها نیز صادر و نیازی به مکاتبه مجدد با دولت هند نمی باشد.

وی تصریح کرد فقط برای بالاتر از میزان 49 درصد سرمایه گذاری نیاز به اجازه و هماهنگی با دولت خواهد بود.

جیتلی گفت این برنامه نیز یک راه حل برای سرمایه گذاری برند های چند منظوره در بازار خرده فروشی ارائه نموده است.

وزیر دارایی هند افزود: پیشنهادهای بسیاری برای تغییرات اساسی در طرح جدید داده شده زیرا کسری بودجه جاری کشور چهارممیز هفت درصد تولید ناخالص داخلی در سال مالی 2013-2012 به یک ممیز هفت درصد در سال 2014-2013 رسید که به دلیل کاهش میزان واردات طلا بوده است.

وی گفت میزان رشد سالانه سرمایه گذاری خارجی در هند هشت درصد است که در سال 2014-2013 میزان کل سرمایه گذاری خارجی در هند به 24ممیز سه میلیارد دلار رسید.

۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP