سفیر امارات در ایران: مبادلات تجاری ایران و امارات بیشتر از آمار رسمی است/ ایران عامل تاثیر‌گذار در ثبات اقتصادی منطقه

سفیر امارات در ایران: مبادلات تجاری ایران و امارات بیشتر از آمار رسمی است/ ایران عامل تاثیر‌گذار در ثبات اقتصادی منطقه
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،سفیر امارات عربی متحده در ایران گفت: حجم مبادلات تجاری با ایران بسیار بالاتر از اعداد و ارقام رسمی است و ایران عاملی تاثیر‌گذار در ثبات منطقه محسوب می‌شود.

 محمد الظبی در دیدار هیأت تجاری امارات اعضای اتاق بازرگانی تهران حضور این هیأت را حاصل تلاش سفیر ایران در امارات متحده عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون اقتصاد و جنبه‌های اقتصادی در راس امور کشورها قرار گرفته و گرداننده اصلی همه مسائل است.

وی با بیان اینکه روابط تاریخی ایران و امارات یک رابطه سنتی است گفت: حتی تمام مسائل خارجی هم نتوانسته تاثیر چندانی بر این روابط بگذارد و حجم مبادلات تجاری این دو کشور بسیار بالاتر از ارقام رسمی و ثبت‌شده است.

الظبی خاطرنشان کرد: عوامل اقتصادی حتی بر عوامل سیاسی امنیتی و نظامی هم تاثیر‌گذار است و امارات هم به هر نحوی که شده در مراحل مختلف هر مانعی را پشت سر گذاشته و تلاش می‌کنیم، در چارچوب دستورات این موانع و اختلافات کوچک را حل کنیم.

وی از حضور امیر کویت در اتاق تهران خبر داد و گفت: هیأت قطری نیز فردا در بوشهر برای مذاکرات تجاری جلسه دارند و در همین راستا ما تلاش می‌کنیم، تا تمام دشواری‌ها را بر سر راه سرمایه‌گذاران برطرف کنیم چرا که جمهوری اسلامی ایران در ثبات منطقه یک عامل تاثیر‌گذار است که در عین حال تاثیر‌پذیر هم هست.

وی خطاب به تجار بخش خصوصی ایران و امارات گفت: هم‌اکنون این مسئولیت برعهده بخش خصوصی دو کشور است که مشکلات و موانع را بررسی و شناسایی کرده تا برطرف شود و امیدواریم تا همکاری‌های متقابل ادامه یابد.
۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP