مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان خبر داد: زنجان حائز رتبه چهارم سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان خبر داد: زنجان حائز رتبه چهارم سرمایه‌گذاری خارجی در کشور
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: زنجان در رتبه چهارم سرمایه‌گذاری خارجی در کشور قرار دارد.

 ابوالفضل فلاح  در دیدار سفیر بلاروس در ایران با اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان زنجان اظهار کرد: بر اساس آمارهای ارائه شده، در سال 2012 میزان سرمایه‌گذاری مستقیم ایران 4 میلیارد و 800 میلیون دلار بوده است.

وی با اشاره به اینکه با چنین میزان سرمایه‌گذاری ایران در رتبه 42 دنیا قرار گرفت، خاطرنشان کرد: رتبه ایران در بین کشورهای جهان مطلوب است.

این مسئول با بیان اینکه کشور بلاروس در همین سال یک میلیارد و 400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم داشته است، بیان داشت: این کشور در رتبه 85 جهان قرار دارد.

فلاح با بیان اینکه استان زنجان با 90 میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم رتبه چهارم کشور را کسب کرد، یادآور شد: این سرمایه‌گذاری‌ها در آلمان، چین و ترکیه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان به سرمایه‌گذاران بلاروس به خوبی معرفی نشده است، تصریح کرد: ضروری است ارتباط بین این دو بخش ارتقاء یابد.

این مسئول با بیان اینکه تفاهم‌نامه همکاری تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری بین زنجان و بلاروس در سال 1995 تصویب شد، افزود: این تفاهم‌نامه در سال 2000 اجرایی شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه صنعت توریسم یکی از ابزارهای اقتصاد هر منطقه محسوب می‌شود، ادامه داد: در خصوص جذب سرمایه‌‌گذاران بلاروسی این اداره کل آمادگی دارد.

علی عباسی با بیان اینکه در خصوص جذب سرمایه‌گذاری در زمینه احداث هتل و مجتمع‌های خدماتی بین راهی ضروری است همکاری‌های لازم صورت گیرد، بیان داشت: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری استان زنجان باید به این موضوع توجه شود.

*آمادگی میراث فرهنگی زنجان برای تبادل تور با بلاروس

وی با اشاره به اینکه تبادل تورهای مسافرتی و گردشگری در این زمینه مهم است، ادامه داد: اداره کل آمادگی همکاری در این زمینه را دارد.

این مسئول از آمادگی استان زنجان برای برگزاری نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی خبر داد و افزود: این نمایشگاه می‌تواند در کشور بلاروس علاقه‌مندان بسیاری داشته باشد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز با اشاره به ظرفیت‌های استان زنجان خاطرنشان کرد: در زمینه خرید ماشین‌آلات معدنی استان می‌تواند بررسی لازم را انجام دهد.

سعید سیاری با بیان اینکه در صورتی که ماشین‌آلات این کشور دارای استانداردهای مورد تایید باشد، می‌توان وارد مذاکره شد، خاطرنشان کرد: در زمینه اکتشافات معدنی نیز استان زنجان می‌تواند در بخش‌های اکتشاف از راه دور، ژئوفیزیک و حفاری‌ها از توانمندی‌های بلاروس بهره‌مند شود.

وی با اشاره به نیاز استان به ذرت و سویا خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز استان آماده بررسی موضوع است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP