مقام مسوول:بورس ایران قابلیت جذب سرمایه گذاران خارجی را دارد

مقام مسوول:بورس ایران قابلیت جذب سرمایه گذاران خارجی را دارد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،مدیرعامل بورس و اوراق بهادار گفت: بازار سرمایه کشور قابلیت جذب سرمایه گذاران خارجی را دارد و در کشورهایی مانند ترکیه و اردن حدود 60 تا 65 درصد سهام شناور را سرمایه گذاران خارجی معامله می کنند.
 
حسن قالیباف اصل در جلسه هم اندیشی مسایل روز بازار سهام که با حضور مدیرعامل بورس تهران، دبیر کل کانون کارگزاران و مدیران عامل شرکت های کارگزاری تشکیل شد، با اشاره به افزایش سرمایه بورس تهران و پیشرفت احداث ساختمان جدید بورس ، افزود: بازار سرمایه توسعه خوبی داشته و هم اکنون حدود 1215 ایستگاه کاری برای دسترسی معامله گران ایجاد شده است.

وی درخصوص توسعه معاملات آنلاین گفت: از ابتدای سال تاکنون میزان معاملات خرد و بلوک بالغ بر 7500 میلیارد تومان بوده که از این میزان 30 درصد متعلق به معاملات آنلاین است و نسبت به دوره مشابه سال گذشته که 15 درصد بود رشد 100 درصدی به دنبال داشته است. با توجه به علاقه سرمایه گذاران، توسعه و تقویت معاملات بر خط منطقی به نظر می آید و سرمایه گذاران خارجی هم فقط از طریق آنلاین می توانند وارد بازار سرمایه کشور شوند.

قالیباف اصل گفت: سال گذشته 7 شرکت جدید در بورس پذیرفته شد و تجربه نشان داده است که حضور شرکت های جدید در بازار سرمایه علاوه بر کمیت به کیفیت بازار کمک می کند و هر چقدر بازار بزرگ تر شود در تصمیم گیری ها ی کلان به آن توجه بیشتری می شود. برای امسال هم ورود 10 شرکت جدید به بورس تهران در دستور کار دیده شده است.

سخنگوی بورس ادامه داد: باید ابزار های جدید طراحی شود تا پول در بازار باقی بماند.به طور کلی مجموعه بورس از جمله کارگزاران مسئولیت مضاعف دارند تا ابزاری غیر از سهام را به ناشران برای تامین مالی و به سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری معرفی کنند.هر چقدر سبدی را که در قالب سهام و اوراق بدهی تهیه و ارائه می کنیم ، بزرگتر و کامل تر باشد؛ مردم بیشتر جذب بورس شده و مقامات دولتی هم به بازار سرمایه بیشتر توجه می کنند.

به گزارش بورس تهران، در این جلسه مدیران عامل شرکت های کارگزاری پیشنهادات و مسائل خود را با مدیرعامل بورس تهران در میان گذاشتند.
۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP