استاندار بوشهر: مناسبات تجاری اقتصادی استان بوشهر با قطر گسترش می‌یابد

استاندار بوشهر: مناسبات تجاری اقتصادی استان بوشهر با قطر گسترش می‌یابد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،سالاری گفت: استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های مهم اقتصادی و تجاری جایگاه مهمی در کشور و حوزه خلیج فارس دارد که برای گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی هیئت اقتصادی تجاری قطر وارد بوشهر شدند.

سالاری استاندار بوشهر در استقبال از ورود معاون وزیر امور خارجه و هیئت اقتصادی تجاری کشور قطر با ابراز خرسندی از ورود این هیئت و خوش‌آمدگویی به آنان اظهار کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم اقتصادی و تجاری است که با شناسایی این ظرفیت‌ها راههای توسعه روابط اقتصادی و تجاری با قطر فراهم می‌شود.  


وی با اشاره به اینکه فرصت‌های سرمایه ‌گذاری در استان بوشهر فراوان است تصریح کرد: مراوده بازرگانان بوشهری و قطری از مدت‌ها قبل برقرار بوده که در این سفر راهکارهای لازم برای توسعه این مراوده ارائه می‌شود.


استاندار بوشهر ظرفیت محصولات کشاورزی، معدنی و اقتصادی این استان را برشمرد و گفت: استان بوشهر می‌تواند نیازهای کشور قطر را در بخش‌های گوناگون تامین کند که در این سفر این مهم بررسی و راهکارهای لازم عرضه می‌شود.


سالاری با بیان اینکه در سفر هیئت قطری به استان خوش‌بین هستیم که روابط اقتصادی توسعه یابد گفت: فرصت‌های اقتصادی و تجاری در بوشهر این مهم را برای سرمایه‌ گذاران قطری فراهم آورده است که از ظرفیت‌های موجود استان بهره ‌ببرند.


وی با اشاره به اینکه جام جهانی 2022 در کشور قطر برگزار می‌شود افزود: استان بوشهر برای تامین مایحتاج این کشور در برگزاری جام جهانی 2022 در ابعاد گوناگون اقتصادی، کشاورزی و معدنی همکاری لازم با قطر بعمل می‌آورد.


معاون وزیر امور خارجه قطر هم ضمن ابراز خرسندی در سفر به ایران و استان بوشهر گفت: در این سفر توانمندی‌های اقتصادی استان بوشهر برای توسعه روابط تجاری با قطر بررسی می‌شود.


 محمدبن عبدالله الرمیحی با قدردانی از استقبال استاندار و مسئولان استان بوشهر در این سفر اظهار امیدواری کرد در این سفر روابط اقتصادی دو کشور ایران و قطر گسترش یابد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP