در دیدار علیشیری با هیات اقتصادی امارات: سرمایه گذاری مشترک خارجی علامت عمق روابط اقتصادی دو کشور است

در دیدار علیشیری با هیات اقتصادی امارات: سرمایه گذاری مشترک خارجی علامت عمق روابط اقتصادی دو کشور است
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با هیات اقتصادی امارات متحده عربی دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در این دیدار علیشیری تاکید کرد: اگر چه حجم روابط تجاری دو کشور در طی سال های اخیر روند مطلوبی داشته است، اما لازم است تا دو کشور به لایه های عمیق تر مناسبات اقتصادی حرکت کنند.


 معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه  با تاکید براین مطلب افزود: انجام سرمایه گذاری مشترک توسط شرکت های  دو کشور نشان از تعمیق ساختاری روابط اقتصادی کشورهاست و دوکشور باید تلاش کنند تا سطح و عمق مبادلات اقتصادی خود را بیش از گذشته گسترده تر کنند.


عبدالرحمن سیف العزیز رییس اتاق بازرگانی دبی نیز پس از ابراز تشکر از طرف ایرانی،ضمن اشاره به امکانات موجود و ظرفیت های بسیار گسترده برای توسعه همکاری های ایران و امارات و آرزوی  موفقیت به دولت تدبیر و امید،خواستار تعمیق و توسعه روابط بیش از پیش بین ایران و امارات شد.


 علیشیری در ادامه به اولویت دولت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری های اقتصادی با  کشورهای همسایه به ویژه کشورهای کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس،به سفرهای امیر دولت کویت به تهران و هیات اقتصادی کشور قطر که به استان هرمزگان سفر نموده است، اشاره کرد و  تبادل این هیات ها را نشانه جزم جدی مقامات ارشدایران جهت توسعه روابط با کشورهای همسایه دانست.


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه  در حوزه روابط تجاری، ایران بهترین روابط را با دولت امارات دارد، گفت: با این وجود حجم سرمایه گذاری های اتباع اماراتی در ایران کم بوده و با توجه  به پتانسیل و فرصت های سرمایه گذاری در اقصی نقاط ایران در تمام بخش ها  خواستار افزایش سرمایه گذاری های مشترک شد.


علیشیری رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با پیشنهاد به طرف اماراتی آمادگی سازمان متبوع خود با تشکیل  کارگروهی مشترک بین این سازمان و اتاق بازرگانی امارات، افزود:  این کار گروه با مشخص نمودن حوزه های مورد علاقه جهت سرمایه گذاری شرکت های اماراتی در ایران اقدام نمايد.


وی همچنین با اشاره  به فرصت های موجود در بخش کشاورزی،گردشگری و هتل سازی در ایران و نیز افزایش چهار برابری سفر گردشگران کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارسی به ایران،اظهار داشت: با توجه به نگاه مثبت دولت و مسئولین به حوزه گردشگری و صنایع،خدمات و ظرفیت های فراوان و سود آوری بالا در این حوزه ها سرمایه گذاران اماراتی می توانند این طرح ها را بررسی نموده و اقدام به سرمایه گذاری کنند.


 ریس اتاق بازرگانی نیز در ادامه این دیدار ضمن اشاره به حضور بسیار زیاد تجار، فعالان اقتصادی و گردشگران ایرانی در امارات و بویژه در منطقه امیر نشین دبی خواستار رفع موانع موجود جهت گسترش حجم مبادلات تجاری دو کشور و متعاقبا تسهیل شرایط به منظور حضور سرمایه گذاران امارات در ایران شد.


 به گزارش خبر نگار ما، طرف اماراتی  سوالاتی را در حوزه سرمایه گذاری خارجی مطرح نمودند که علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی حمایت جدی  مقامات ارشد کشور از تمام سرمایه گذاران خارجی  خبر داد و در پایان گزارشی را از قوانین، مقررات و رویه های قانون سرمایه گذاری و همچنین فرصت ها، مشوق ها و عملکرد مراکز خدمات  سرمایه گذاری در 31 استان کشور ایران را تشریح نمود .


لازم به ذکر است، در این دیدار نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، وزارت امور خارجه، گمرک و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند.


گزارش تصویری

۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP