رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی قزوین اعلام کرد: سرمایه‌گذاری 17 کشور خارجی در قزوین

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی قزوین اعلام کرد: سرمایه‌گذاری 17 کشور خارجی در قزوین
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان قزوین گفت: در حال حاضر 17 کشور خارجی در این استان سرمایه‌گذاری کردند که برخی از آن‌ها از شرکت‌های ترکیه‌ای فعال در قزوین هستند.

سید محمدعلی قاسمی در نشست رایزن بازرگانی سفارت ترکیه در ایران با فعالان اقتصادی قزوین که در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن قزوین برگزار شد، اظهار کرد: با نگاهی به پیشینه دو کشور ایران و ترکیه در‌می‌یابیم که همواره روابط خوبی بین این دو کشور برقرار بوده و در شرایطی مانند جنگ تحمیلی این روابط سست نشده است.

وی عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران نیز همواره علاقمند به توسعه روابط تجاری با ترکیه بوده و در این راستا نیز تاکنون اقدامات خوبی انجام گرفته است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان قزوین اضافه کرد: همجواری دو کشور ایران و ترکیه با یکدیگر، پیشینه فرهنگی و تمدن دو کشور، برخورداری از تاریخ و دین مشترک نیز موجب شده که ایران علاقمند به برقراری روابط تجاری قوی با کشور ترکیه باشد.

قاسمی ادامه داد: از سال 81 به بعد با اقداماتی که در سطح کشور و به تبع آن در استان قزوین صورت گرفت، زمینه‌ای فراهم شد تا سرمایه‌گذاران خارجی با سهولت بیشتری در استان حضور پیدا کرده و به فعالیت اقتصادی بپردازند.

وی عنوان کرد: برای تسهیل روند سرمایه‌گذاری در استان قزوین دو نهاد فعالیت می‌کنند که یکی از آن‌ها مرکز خدمات سرمایه‌گذاری این استان و دیگری ستاد سرمایه‌گذاری استان قزوین است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان قزوین تصریح کرد: این دو نهاد با ریاست استاندار قزوین و نائب‌رئیسی سازمان اقتصاد و دارایی استان فعالیت می‌کنند و اعضای این دو نهاد نیز دستگاه‌های ذیربط و تصمیم‌گیر در حوزه سرمایه‌گذاری هستند.

قاسمی گفت: در ارتباط با بحث سرمایه‌گذاری اقدامات گسترده‌ای در استان قزوین صورت گرفته که از جمله آن‌ها می‌توان به اعطای مشوق‌های لازم به سرمایه‌گذاران و اعطای تسهیلات به آنان اشاره کرد.

وی بیان کرد: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری وظیفه تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی و ستاد سرمایه‌گذاری استان قزوین نیز وظیفه پیگیری مشکلات و موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاری در این استان را بر عهده دارد.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان قزوین ابراز کرد: استان قزوین در سال 90 به لحاظ تولید ناخالص داخلی رتبه 18 را در بین استان‌های کشور کسب کرد.

قاسمی با بیان اینکه بیشترین سهم رشد اقتصادی استان قزوین مربوط به بخش صنعت این استان است، افزود: صنعت استان قزوین علاوه‌ بر تأثیر مثبتی که روی اقتصاد استان دارد در اقتصاد کشور نیز نقش مهمی ایفا می‌کند به گونه‌ای که 2.84 درصد از ارزش افزوده کشور سهم قزوین بود.

وی اضافه کرد: استان قزوین در بحث جذب سرمایه‌گذار خارجی یکی از برترین استان‌های کشور به شمار می‌رود و از سال 84 تا سال 91 سرمایه‌گذاری خارجی استان 160 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان قزوین ادامه داد: در حال حاضر 17 کشور خارجی در این استان سرمایه‌گذاری کردند که از جمله آن‌ها می‌توان به شرکت‌های کارتال البرز، آریان شرق، پارس سوپرتکس‌تای و پارس ترک سیلو اشاره کرد که از شرکت‌های ترکیه‌ای فعال در استان قزوین به شمار می‌روند.

قاسمی خاطرنشان کرد: میزان سرمایه‌گذاری این شرکت‌های خارجی 16 میلیون و 805 هزار دلار بود که برای 87 نفر نیز ایجاد اشتغال شده است.

وی یادآور شد: اولویت‌های سرمایه‌گذاری ما فرآوری دانه‌های روغنی، مکمل غذایی طیور، فرآورده‌های زیتون، اسانس انواع میوه، ریخته‌گری فلزات رنگی، ریخته‌گری در خلأ، صنایع پتروشیمی، سیستم‌های کنترل رباتیک و قطعات خودرو بوده است.
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۸:۴۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP