سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم: ایران و قطر در منطقه آزاد قشم در حوزه انرژی، فولاد و صنایع غذایی سرمایه گذاری مشترک می کنند

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم: ایران و قطر در منطقه آزاد قشم در حوزه انرژی، فولاد و صنایع غذایی سرمایه گذاری مشترک می کنند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ایران و قطر در منطقه آزاد قشم در حوزه انرژی، فولاد و صنایع غذای به صورت مشترک سرمایه گذاری می کنند.

علی اکبر شعبانی فرد جهرمی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با سفر یک هیات اقتصادی به سرپرستی معاون وزارت خارجه و رییس مناطق آزاد قطر به منطقه آزاد قشم و دیدار و گفت و گو با مسئولان این منطقه تصمیم گرفته شد که به صورت مشترک دو کشور با وارد کردن مواد اولیه به قشم و احداث کارخانجات مختلف تولیدات خود را به داخل ایران و کشورهای منطقه صادر کنند.

وی این حرکت را آغاز اجرای سیاست کلی دولت یازدهم در خصوص سرمایه گذاری مشترک ایران با کشورهای منطقه و فرامنطقه در مناطق آزاد ایران اعلام کرد وگفت: براساس این سیاست دولت از این به بعد ما شاهد سفرهای هیات های مختلف خارجی به مناطق آزاد کشور با هدف سرمایه گذاری مشترک خواهیم بود.

به گفته وی این حرکت با توجه به ظرفیت های خوب منطقه آزاد قشم می تواند اقدامی در جهت مقابله با تحریم ها براساس دیدگاه های مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های داخلی باشد.

یک هیات اقتصادی به سرپرستی محمد بن عبدالله الرمیحی معاون وزارت خارجه و رییس مناطق آزاد قطر همراه با 15نفر از سرمایه گذاران این کشور که توسط قائم مقام دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور همراهی می شد از اسکله کاوه و ظرفیت های صنعتی منطقه آزاد قشم بازدید کرده و با مسئولان این منطقه گفت و گو کردند.
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۸:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP