تهران آماده جلب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در توسعه زیر‌ساخت‌های شهری

تهران آماده جلب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در توسعه زیر‌ساخت‌های شهری
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از روزنامه مردم سالاری،معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری پایتخت برای تحقق آنچه «جلب سرمایه‌های خارجی در توسعه زیرساخت‌های شهری»خواند، خبر داد.


مهندس سید دادوش ‌هاشمی در دیدار هیات سرمایه‌گذار چینی با اشاره به جاذبه‌های فراوان شهر تهران برای سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی تصریح کرد: شهر تهران فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری است. وی اظهارداشت: امروزه خدماتی کم‌نظیر به شهروندان تهرانی با مدیریت عالیه در شهرداری ارائه می‌شود که قطعا همراه شدن این خدمات با سرمایه‌گذاری‌های خارجی ، می‌تواند توسعه زیر ساخت‌های شهری را در تهران شتاب بخشد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه شهرداری آمادگی دارد در اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی از سرمایه‌گذاری‌های مشارکتی خارجی استفاده کند به ارائه برخی طرح‌های پیشنهادی همچون سرمایه‌گذاری برای تکمیل طرح عمرانی شهر آفتاب و سایر طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی پرداخت.

هاشمی گفت: شهر تهران پتانسیل‌های بسیار برای جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی دارد و قطعا از توان سرمایه‌گذاران چینی برای توسعه زیرساخت‌های شهری استفاده خواهد کرد.

«هونگ هونگ» رییس بخش تحقیقات بین‌الملل اقتصادی و صنعتی استان «گان سو» چین نیز از آمادگی برای سرمایه‌گذاری در دو بخش تجاری و فرهنگی در تهران خبر داد و با اشاره به بازدیدی که از برخی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تهران نظر پروژه شهر آفتاب داشته‌اند، تصریح کرد: اکنون آمادگی سرمایه‌گذاری 100 تا 300 میلیون دلاری برای اجرای برخی طرح‌های شهری در تهران وجود دارد که امیدواریم با انعقاد قراردادهای مشترک، اجرای طرح‌های عمرانی هرچه زودتر اجر شود.

۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP