دعوت از بازرگانان و تجاری هندی برای سرمایه گذاری درایران

دعوت از بازرگانان و تجاری هندی برای سرمایه گذاری درایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،سرکنسول کشورمان در شهر حیدرآباد از فعالان اقتصادی هند خواست فرصت های سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران را از دست ندهند.
 
 ˈحسن نوریانˈ عصر جمعه در جمع بازرگانان و فعالان اقتصادی هند در جلسه اتاق بازرگانی شهر مدرس درایالت تامیل نادو در جنوب این کشور حضور یافت و سخنرانی کرد.

وی با اشاره به تجربه دوره تحریم های یک جانبه غرب علیه ایران و تداوم همکاری برخی کشورها با ایران از جمله هندوستان، گفت: تجار هندی باید از مانع تراشی ها واهمه ای نداشته باشند و با قدرت به تجارت با کشورهای غرب آسیا ادامه دهند و این تجارت برای دو طرف سودمند خواهد بود.

وی با اشاره به اشتراکات فراوان فرهنگی و تاریخی میان ایران و هند، آن را زمینه مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری دانست و تاکید کرد: مسوولان اقتصادی با رفع موانع از جمله مسایل بانکی بر سر راه تجارت میان دو کشور می توانند زمینه را برای رونق هرچه بیشتر مراودات اقتصادی فراهم کنند.

سرکنسول ایران با اشاره به ظرفیت های بازار افغانستان گفت: هند می تواند از طریق ایران به بازار افغانستان راه یابد و این یکی از فرصت های مناسب برای تجار و بازرگانان هندی به شمار می آید که باید از آن به نحو مطلوب استفاده کنند.

در این نشست تجار و فعالان اقتصادی هند نیز آمادگی خود را برای گسترش مراودات تجاری و بازرگانی با ایران از جمله سرمایه گذاری اعلام کردند.

در سال 2013 میلادی ایران وهند در بخش تجارت صادرات کالاهای غیر نفتی رشد خوبی را تجربه کردند و در واقع دو کشور با حجم کمتری از معاملات نفتی توانستند روابط تجاری و بازرگانی را در سقف 15 میلیارد دلار حفظ کنند.
۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP