آغاز همایش بین المللی پتروشیمی با شرکت نمایندگان 23 کشور در تهران

آغاز همایش بین المللی پتروشیمی با شرکت نمایندگان 23 کشور در تهران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،یازدهمین همایش بین المللی پتروشیمی ایران با حضور 330 شرکت داخلی، 50 شرکت خارجی و 70 میهمان خارجی از 23 کشور جهان روز جاری (شنبه) در تهران آغاز شد.

 
این همایش دو روزه با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر نفت و وزیر صنعت، معدن وتجارت آغاز به کار می کند.


در این همایش برنامه جهش دوم توسعه صنعت پتروشیمی ایران و راه های توسعه صنایع تکمیلی و تبدیلی با هدف رسیدن به ظرفیت 100 میلیون تن تولید، با حضور صاحب نظران، متخصصین و مدیران ارشد صنعت پتروشیمی ایران و جهان بررسی خواهد شد.


نوآوریهای صنعت پتروشیمی در بخش دانش فنی، محیط زیست، ایمنی، کاربردهای جدید محصولات پتروشیمی و تجارت بین المللی از محورهای این همایش است.


ایران به عنوان دومین قدرت پتروشیمی در منطقه خاورمیانه بیش از 25 درصد از تولید محصولات پتروشیمی را در اختیار دارد و با توجه به طرحهای توسعه ای که امسال وارد مدار تولید خواهند شد سهم این صنعت در بازارهای داخلی و بین المللی افزایش خواهد یافت که با یک استراتژی جامع می توان بسیاری از بازارهای بین المللی را نیز کسب کرد.


همزمان بالغو تحریم های اعمال شده علیه صنعت پتروشیمی ایران و با توجه به فضای مثبت پدید آمده در عرصه دیپلماسی ، بابرنامه ریزی های انجام شده، تنوع تولید محصولات و مقاصد جدید صادراتی به عنوان 2 راهبرد مهم در صنعت پتروشیمی در دستور کار قرار دارد و در حال حاضر تقاضاها از سراسر جهان برای محصولات پتروشیمی ایران در زمان افزایش است.


امروز ظرفیت تولید پتروشیمی در کشورمان به بیش از 60 میلیون تن رسیده و با توجه به تنوع تولید محصول و بازارهای متنوع هیچگونه نگرانی در زمینه تامین نیاز داخل و نیز صادرات وجود ندارد.


طبق برنامه ریزیهای انجام شده ظرفیت تولید پتروشیمی تا پایان برنامه پنجم به یکصد میلیون تن خواهد رسید و تلاش برای افزایش تنوع و ارتقا محصولات تولیدی برای حضور در بازارهای داخلی و خارجی از اولویتهای فعالیت در صنعت پتروشیمی ایران است.

 ایران  در سال گذشته بیش از 40 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی را تولید کرد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP