وزیر اقتصاد ایران و قطر برای رفع موانع همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک توافق کردند

وزیر اقتصاد ایران و قطر  برای رفع موانع همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک توافق کردند
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با شیخ احمد بن جاسم آل ثانی وزیر اقتصاد و بازرگانی قطر بمنظور رفع موانع فراروی همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران و قطر پیش از سفر امیر قطر به تهران امروز در سی و پنجمین اجلاس وزیران صندوق اوپک دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در این دیدار طرفین توافق کردند باتشکیل یک کمیته فنی در سطح معاونین دو وزارتخانه؛ تمهیدات و همکاری‌های لازم را برای تعریف همکاری‌های اقتصادی در بخش‌های مشخص و در حوزه‌های تجارت و سرمایه‌گذاری به کار گیرند و موانع فراروی توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور را پیش از سفر امیر قطر به تهران برطرف نمایند.

طیب نیا ضمن ابراز ناخرسندی از حجم پایین همکاری‌های اقتصادی به ویژه همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری فی مابین دو کشور، اظهار داشت؛ با توجه به سطح بالای روابط سیاسی فی‌مابین دو کشور و اراده سیاسی مقامات عالی‌رتبه دو کشور؛ لازم است حجم مناسبات اقتصادی دو طرف بیش از پیش ارتقاء یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی  در ادامه با اشاره به تبیین ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی کشورمان در بخش صدور خدمات فنی و مهندسی و فرصت‌های سرمایه گذاری به ویژه در بخش‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت نفت و گاز؛ خاطر نشان کرد ؛ ایران می‌تواند بخش اعظم محصولات کشاورزی و غذایی مورد نیاز قطر را با اتکاء به همکاری و سرمایه گذاری مشترک بخش‌های خصوصی دو کشور تامین نماید و از این منظر سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران آمادگی دارد کلیه تمهیدات لازم را در این خصوص به انجام رساند.

وزیر اقتصاد و بازرگانی قطر نیز با تایید وجود ظرفیت‌های بالای اقتصادی دو کشور برای همکاری مشترک در برخی حوزه‌ها، از آمادگی قطر برای تعمیق و توسعه همکاری‌ها خبر داد و از پیشنهاد تشکیل کمیته فنی برای تعیین حوزه‌های همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری و رفع موانع پیش رو استقبال نمود.


  شایان ذکر است مقرر گردید ظرف دو هفته آتی معاون وزیر اقتصاد و بازرگانی قطر در سفر به تهران و برگزاری نشست با معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری توافقات و تفاهمات فی مابین وزراء دو کشور را اجرایی نمایند.

گفتنی است، دکتر طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در راس هیاتی به منظور شرکت در سی و پنجمین اجلاس وزیران صندوق اوپک به دوحه سفر نموده است.

۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP