ابراز امیدواری وزیر اقتصاد برای گسترش روابط اقتصادی ایران و قطر

ابراز امیدواری وزیر اقتصاد برای گسترش روابط اقتصادی ایران و قطر
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایسنا،وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: خوشبختانه در 10 ماه گذشته موفقیت‌های دولت تدبیر و امید برای مهار تورم فراتر از پیش‌بینی‌ها بوده است.

 

 علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که به منظور شرکت در سی و پنجمین اجلاس شورای صندوق اوپک به دوحه سفر کرده بود در مراسم جشن نیمه شعبان در سفارت ایران در قطر افزود: سیاست‌های پولی و مالی مناسب، انضباط مالی و مدیریت مناسب منابع عمومی دولت موجب شده است تا زمینه‌های مهار شرایط رکود تورمی مهیا شود و انتظار کاهش تورم و رشد اقتصادی مطلوب برای سال 1393 وجود دارد.

وی با اشاره به راهبردهای دولت گفت: باید تلاش کنیم تا با بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی و متغیرهای کسب و کار زمینه‌های حضور قدرتمند بخش خصوصی داخلی و خارجی را در اقتصاد کشور تسهیل شود.


وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ظرفیت‌های بالای ایرانیان مقیم خارج از کشور افزود: ایرانیان خارج از کشور باید سمبل ارزش‌های فرهنگی و ظرفیت ایرانی در خارج باشند و آرزو کرد تا آنان بتوانند زمینه‌های جلب و جذب سرمایه‌های خارج از کشور را به داخل فراهم کنند.


وی به رابطه خوب کشورمان با دولت قطر اشاره و ابراز امیدواری کرد با مساعدت ایرانیان ظرفیت روابط اقتصادی دو کشور بیش از پیش افزایش یابد.


پنج شنبه شب به مناسبت نیمه شعبان مراسم جشن باشکوهی با حضور سفیر، اعضای سفارت ایران در دوحه و کارکنان سایر نهادهای ایرانی و ایرانیان مقیم قطر برگزار شد.


در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، اشعاری در بزرگداشت ایام شعبانیه قرائت شد و گروه سرود دانش‌آموزی مدارس ایرانی در قطر به اجرای برنامه پرداختند.

۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP