بهروز علیشیری خواستار شد: اجماع دستگاه های اجرایی برای افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی

بهروز علیشیری خواستار شد: اجماع دستگاه های اجرایی برای افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)،رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران خواستار اجماع و وفاق دستگاه های اجرایی برای هماهنگی با سیاست های خارجی دولت یازدهم و افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی شد.


  بهروز علیشیری خواستار شد: اجماع دستگاه های اجرایی برای افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران خواستار اجماع و وفاق دستگاه های اجرایی برای هماهنگی با سیاست های خارجی دولت یازدهم و افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی شد.

 بهروز علیشیری طی سخنانی در نشستی با حضور بیش از 200  تن از مقامات ارشد اجرایی کشور، نمایندگان مجلس، خبرگان، صاحب نظران و فعالان رسانه ای تخصصی حوزه اقتصاد، با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی بهترین و کارآترین ابزار جذب منابع برای اقتصاد کشورها است، افزود: این نوع سرمایه گذاری، کم ریسک ترین نوع سرمایه گذاری است که یکی از مهم ترین تاثیرات آن، افزایش ظرفیت های بنگاه های داخلی محسوب می شود.


وی تصریح کرد: اتفاقا به خاطر همین ویژگی ها و تاثیرات مثبت سرمایه گذاری خارجی است که جذب آن بسیار دشوار است و هرگز نمی توان انتظار داشت، با یک دعوت ساده، سرمایه های خارجی راهی کشور شوند.


 علیشیری با بیان اینکه در دنیا شدیدترین رقابت ها و جنگی دایمی برای جذب سرمایه خارجی در جریان است، مهم ترین سلاح پیروزی در این جنگ را، تصویب قوانین اصلاحی در خصوص تسهیل شرایط سرمایه گذاری خارجی و گنجاندن هر چه بیشتر مشوق های تازه در آنها خواند.


رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت: اهمیت اصلاح و گنجاندن مشوق های جدید اقتصادی در قوانین مربوط به سرمایه گذاری در دنیا به حدی است که بنا بر گزارش آنکتاد، در هر دوره زمانی چهار ماهه، تقریبا 150 رفرم قانونی، حتی در کشورهای پیشرفته، در این خصوص انجام می شود.علیشیری با اشاره به دیدار های مختلف رئیس جمهور در حاشیه اجلاس داووس، شانگهای و دیگر مجامع بین المللی با فعالان اقتصادی خارجی و نیز سرمایه داران ایرانی مقیم خارج از کشور، ادامه داد: با توجه به جهت گیری های جدید دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی و به ویژه جذب سرمایه گذاری خارجی و نیز حمایت قاطع مقام معظم رهبری از این سیاست ها، دستگاه های دولتی باید خود را در این راستا تجهیز کنند.


رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران یادآور شد: بنابراین یکی از اهداف برگزاری این نشست، کمک به تدوین راهبردهای جدید جذب سرمایه گذاری خارجی به منظور هماهنگی هر چه بیشتر با سیاست های دولت یازدهم در عرصه داخلی و بین المللی است.


علیشیری یکی از ملزومات تحقق چنین هدفی را، انجام یک خانه تکانی اساسی در قوانین دستگاه های اجرایی در خصوص امور مربوط به سرمایه گذاری خارجی خواند و گفت: در شرایطی که بنا بر اعلام آنکتاد، از هر 10 هزار ایده سرمایه گذاری در دنیا، تنها 10 ایده احتمال تحقق نهایی دارد، ما نمی توانیم در این عرصه وارد رقابت جدی شویم.
 

گزارش تصویری

دانلود گزارش

۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP